Domov SPRÁVY News Lamborghini na CES 2024: telemetria budúcnosti i virtuálny koučing

Lamborghini na CES 2024: telemetria budúcnosti i virtuálny koučing

Foto: Lamborghini

Lamborghini na výstave CES 2024 v Las Vegas predstavilo inovatívny prototyp telemetrického systému, funkciu diaľkového koučovania v reálnom čase, snímanie biometrických údajov vodiča a digitálneho druhého pilota pre dokonalý zážitok z jazdy na trati.

Súbor inovatívnych noviek má názov Telemetry X a objaví sa v pripravovaných nových vozidlách značky Lamborghini. Stephan Winkelmann, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Automobili Lamborghini, pri príležitosti odhalenia tohto systému povedal: „Inovácie sú jadrom našej DNA, ako sme nedávno ukázali na modeli Revuelto, čo je superšportové auto, ktoré je prelomové vo všetkých smeroch, ale aj na plne elektrickom koncepčnom automobile Lanzador. V blízkej budúcnosti budú naše superautá čoraz viac ponúkať nielen vzrušenie, ale aj skutočne pohlcujúce zážitky z jazdy. Telemetry X je dokonalou ukážkou pripojených služieb, ktoré budú môcť naši zákazníci zažiť v nasledujúcich rokoch.“

Lamborghini Telemetry X
Foto: Lamborghini
Telemetry X

Aplikácia digitálnych technológií pochádzajúcich zo sveta motoršportu sa prvýkrát objavila vo vozidle Huracán STO v roku 2020. Práve toto bol prvý športiak značky Lamborghini vybavený telemetrickým systémom, ktorý sa dal používať prostredníctvom aplikácie Unica. S Telemetry X Lamborghini predvída budúce trendy a snaží sa vytvoriť pohlcujúci zážitok z jazdy na okruhu založený na synergii troch systémov vyvinutých v spolupráci so spoločnosťou Accenture: Real Time Remote Garage (vzdialené koučovanie), Biometric Data System a Digital Co-Pilot.

„Telemetry X je jasnou ukážkou toho, ako môžu skúsenosti získané v motoristickom športe nájsť uplatnenie v cestných superšportových autách s cieľom maximalizovať zážitok našich zákazníkov aj na trati,“ povedal Rouven Mohr, technický riaditeľ Lamborghini. “Nie je náhoda, že sme si vybrali Revuelto ako testovacie prostredie pre tento technologický demonštrátor, auto, ktoré je úplne jedinečné práve vďaka zavedeniu prelomových technológií.“

Lamborghini Telemetry X
Foto: Lamborghini
Vzdialená garáž

Vzdialená garáž je webová aplikácia, ktorá vďaka technológii 5G umožňuje vodičom mať neustále k dispozícii videozáznamy ich výkonu na trati a telemetriu v reálnom čase. Obrázky a údaje môže naživo sledovať kouč alebo inštruktor, ktorý môže byť kdekoľvek na svete, aby zákazníkovi-vodičovi poskytol spätnú väzbu a návrhy nielen po jazde, ale aj počas nej. Filozofiou vzdialenej garáže je teda poskytnúť sofistikovanejší a pútavejší zážitok z jazdy na okruhu, zlepšiť jazdecké schopnosti vodiča a zabezpečiť zábavnú jazdu založenú na užívateľsky prívetivom prístupe.

Lamborghini Telemetry X
Foto: Lamborghini
Digitálny spolujazdec

Systém biometrických údajov zachytáva určité biometrické údaje vodiča vrátane srdcovej frekvencie a úrovne stresu. Tieto údaje môžu hlbšie monitorovať výkon a poskytnúť užitočnejšie referencie o tom, ako môžu jazdci zlepšiť svoj tréning. Oba systémy spolupracujú s digitálnym kopilotom, teda proaktívnym hlasovým asistentom, ktorý porovnáva biometrické údaje a údaje o vozidle a poskytuje pilotovi spätnú väzbu počas jazdy na trati. Digital Co-Pilot napríklad analyzuje časy na kolo a poskytuje užitočné ukazovatele na zlepšenie pretekárskej stopy a brzdných bodov, ako aj informácie o výkone auta na trati.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 2

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokOhrozuje prechod k elektromobilite dodávateľov komponentov?
Nasledujúci článokPonuka zánovných áut rastie, sú mladšie a majú nižší nájazd