Domov SPRÁVY News Robotický vysávač, ktorý si sám doplní vodu? Vyskúšali sme Cecotec 12090

Robotický vysávač, ktorý si sám doplní vodu? Vyskúšali sme Cecotec 12090

Cecotec je na Slovensku pomaly, ale isto stálicou na poli domácej spotrebnej elektroniky. Ide o výrobcu, ktorý pochádza zo Španielska a do sveta distribuuje až 1800 rôznych produktov, vrátane robotických vysávačov. Nepochybne hlavným cieľom značky je ponúknuť dobré parametre za výhodnú cenu. Práve slovenský zákazník počúva na tieto „kľúčové slová“, a tak tu má Cecotec naozaj vysokú šancu na razantný úspech.

vysávač Cecotec
Foto: Cecotec

 

To je aj prípad vlajkovej lode – robotického vysávača Cecotec Conga 11090 Spin Revolution Home&Wash. Pri porovnaní s podobne vybavenou konkurenciou je cena mimoriadne priaznivá, pretože takéto modely začínajú vysoko nad 1000 €. Vlajkový kúsok so zaujímavo riešeným dizajnom sa hodí do každej modernej domácnosti. Ponúka integrovanú 3200 mAh batériu, ktorá jej dodáva nepretržitú prevádzku na úrovni 140 minút. Celkové nabitie v stanici trvá necelé 4 hodiny.

vysávač Cecotec
Foto: Cecotec

 

Parametre hodné elity

Batéria poháňa motor so sacím výkonom 5000 Pa, navyše nie je žiadnym prekvapením, že navigácia je zabezpečená pomocou laseru. To znamená, že dokáže pracovať aj v úplnej tme, pretože laser pre svoje fungovanie svetlo nepotrebuje.

Inteligentné vysávanie nie je len o navigácii, ale aj o ďalších extra funkciách. Conga 11 090 dokáže vďaka špeciálnym senzorom rozpoznať aj koberce a automaticky sa im prispôsobí. To znamená, že pri mopovaní sa im vyhne, počas vysávania zase zvýši sací výkon tak, aby mu neušla žiadna nečistota. Jednoducho aktivuje režim Turbo a povysáva ich pekne do hĺbky. Bez problémov si poradí s kobercami s výškou vlasu až do 1 cm.

vysávač Cecotec
Foto: Cecotec

Okrem vysokého sacieho výkonu je k dispozícii aj multifunkčná hlavná kefa, ktorá vďaka svojmu dizajnu so štetinami a silikónovou gumou účinne odstraňuje všetky druhy nečistôt a špiny, dokonca aj z kobercov. V ponuke je až 8 režimov čistenia, takže neexistuje domácnosť, s ktorou by si neporadil. Je dôležité spomenúť aj hlučnosť pri upratovaní, ktorá je nižšia ako 65 dB.

Foto: Cecotec
Poradí si s čímkoľvek

Problém nerobia ani prechodové lišty či iné nerovnosti. Ak je ich výška do 1,6 cm, poradí si s nimi hravo a nikde sa nezasekne. Jedným z najväčších lákadiel je dokovacia stanica, ktorá posúva funkčnosť robotického vysávača na úplne inú úroveň. Samozrejmosťou je to, že stanica poslúži na vysypanie nečistôt, ktoré robot povysával.

Stanica toho ale dokáže oveľa viac a vďaka nej sa prakticky o svoj vysávač nemusíte starať. Nie je potrebné pravidelné vysypávanie, ale ani dopĺňanie vody do malého zásobníka vysávača. Nádoba na čistú vodu má objem 2,8 litra, takže vydrží mopovať naozaj dlho. Navyše, zostatková špinavá voda z vysávača sa automaticky vyprázdni do ďalšej pripravenej nádoby s objemom 2,4 litra, čo trochu nedáva zmysel, no dá sa tento fakt akceptovať. Veľmi pozitívne funguje aj fakt, že stanica si automaticky vysuší samotný mop vysávača Cecotec. Jedinou nevýhodou je, že stanica suší mop hocikedy, a teda veľakrát sa stane, že aj v noci.

Automaticky je tak postarané prakticky o všetko, kontrolovať nie je potrebné nič. V prípade, že je zásobník na čistú vodu prázdny, upozorní vás na to aplikácia a stačí ju doplniť. To isté platí aj v prípade, ak sa naplní zásobník špinavej vody. Vrecko na prach budete vymieňať približne každých 5 mesiacov.

Prepracovaný systém mopovania

Mopovanie je zabezpečené dvoma absorpčnými mopmi. Nie je to len bežné ťahanie mopovacej handričky za robotom, ako to zvykne ponúkať konkurencia. Vďaka tomu, že kefy rotujú, dokážu priestor vyčistiť viac do hĺbky. Otáčajú sa vysokou rýchlosťou, takže im neujde ani zažratá špina či kuchynská mastnota. Vy si už len nastavíte to, koľko vody pri tom bude robot používať, pretože si ju vie dávkovať automaticky.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 3

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokPri nehode na D1 zahynuli dvaja hasiči
Nasledujúci článokV bratislavskej MHD je umelá inteligencia. Pri prvom „stretnutí“ ostanete prekvapení

1 COMMENT

  1. Toto vsetko dokaze aj xiaomi x20+ za 470 eur.
    V tejto cenovej hladine su to bezne funkcie.
    To je pekny PR clanok.
    Lebo recrnzia to neni urcite.

Comments are closed.