Ak ste si mysleli, že nadchádzajúci model Audi e-Tron GT sa stane špičkovou elektrickou vlajkovou loďou spoločnosti, musíte sa zamyslieť znova. Automobilka plánuje v roku 2024 uviesť na trh sedan, ktorý pokorí konkurenciu.

Záhadný model by mal byť niečo ako e-Tron A9 a bude konkurovať podobným budúcim generáciám vozidiel Jaguar XJ a Mercedes EQS. Detaily ešte nie sú oficiálne potvrdené, ale elektrifikovaná Audi A9 bude vybavená najnovšími technológiami autonómneho riadenia a vylepšeným batériovým pohonom. Taktiež ponúkne majiteľom 5G pripojenie, vylepšenú realitu a bezdrôtové aktualizácie.

audi a8

V Audi už pridelili tento projekt A9 špecializovanému tímu z názvom Artemis. Táto skupina pod vedením bývalého šéfa Audi motorsport Alexa Hitzingera bude priamo spolupracovať s inžiniermi a softvérovými odborníkmi. Cieľom je zvýšiť produktivitu a znížiť potrebnú byrokraciu v rámci úsilia novo vymenovaného generálneho riaditeľa Markusa Duesmanna o obnovenie štatútu značky ako technologického vodcu.

Jaguar a Mercedes majú nový dôvod obávať sa Audi

Úlohou tímu Artemis je zavádzanie nových technológií do modelu. ktorý musí byť konkurencie schopný (hlavne čo sa týka Tesly) a aj vďaka tomu tím pracovníkov dostáva veľkú mieru slobody a môže pracovať z celého sveta. Pracovný vzťah medzi Audi a Porsche bude ale naďalej pokračovať kvôli platforme J1, ktorá je základom pre model Taycan a e-Tron GT.

Jaguar a Mercedes majú nový dôvod obávať sa Audi

Spoločne vyvíjajú ďalšiu elektrickú platformu, ktorá by sa prvýkrát mala ukázať na Porsche Macan v roku 2022. Tím Artemis však nebol priradený iba k elektronickej A9, ale tiež vyvíjajú obchodné modely s cieľom čo najrýchlejšie vyrábať prototypy, zvyšovať časový úsek vývoja existujúcich modelov a zlepšovať metódy zberu údajov. Toto majú v pláne až do konca desaťročia, pretože dovtedy sa skupina Volkswagen pokúsi mať v portfóliu 75 elektrických modelov.

Nové vozidlo z nemeckej dielne by mohlo pobrať vzhľad z modelu A7, ale vnútorný priestor by pripomínal luxus A8. Model A8 od Ingolstadtskej automobilky je vlajkovou loďou už od roku 1994, a tak by ho už mohla vymeniť tak ohlasovaná elektrická generácia.

Zdroj: Autocar

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 1

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!