Domov Elektromobilita Neviete, kde nabiť svoje auto? Prichádza autonómna nabíjačka

Neviete, kde nabiť svoje auto? Prichádza autonómna nabíjačka

Volkswagen Group Components’ mobile charging robot brings a trailer in the form of a mobile energy storage device to the vehicle.

Rozhodli ste sa zachrániť našu planétu a kúpiť si hybrid alebo čisté elektroauto? Objavili ste zrazu problém, že naša infraštruktúra na to nie je ešte pripravená? VW prichádza s riešením – autonómny nabíjací robot.

Ako majiteľ hybridu, či auta plne poháňaného na elektrinu ako napr. Nissan Leaf ste sa určite stretli s problémom, kde ho vlastne nabíjať. V obchodných centrách sa nachádzajú max. 2-3 (a to sme optimisti). Častokrát bývajú celý deň obsadené a vy tak strácate možnosť počas nákupu alebo obeda efektívne dobíjať. A práve tento problém rieši autonómny nabíjací robot od VW.

Plne autonómne?

Áno. Robota privoláte pomocou aplikácie v mobile a tým celá vaša práca končí. O zvyšok sa postará robot. Nech zaparkujete kdekoľvek, nabíjačka od VW si auto nájde. Robot si so sebou privezie mobilnú jednotku, ktorá slúži ako „externá nabíjačka“, pripojí kábel a môže začať nabíjať. A to všetko bez akéhokoľvek ľudského zásahu. Robot vie takto obslúžiť ďalších x áut. Ak je auto nabité úplne alebo na vami požadovanú hranicu, autonómny robot príde a odpojí mobilnú jednotku a odchádza s ňou do centrálnej nabíjacej stanice.

Bezpečnosť a cena

Keďže je nabíjačka plne autonómna, bolo nutné vyriešiť aj problém s relatívne hustou premávkou na parkoviskách. Nabíjací robot je schopný plne reagovať na prichádzajúce auto, zastaviť a dať mu prednosť. Základom pre zvýšenie nákupu elektrifikovaných automobilov je predpoklad, že sieť nabíjacích staníc bude schopná plnohodnotne uspokojiť dopyt po rýchlom a dostupnom nabíjaní. Cena autonómnej nabíjacej stanice zatiaľ nie je dostupná, preto je veľmi otázne, či pre verejné parkoviská bude táto investícia rentabilná. Plán je uviesť túto nabíjačku už v priebehu 2 rokov.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 1 / 5. Počet hodnotení 1

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!