Domov Elektromobilita „Je to ekologický fanatizmus“ tvrdí Andrej Babiš o elektromobilite a zákaze spaľovacích...

„Je to ekologický fanatizmus“ tvrdí Andrej Babiš o elektromobilite a zákaze spaľovacích motorov

Elektromobilita a všeobecne elektrické autá sú tŕňom v oku nejedného zástancu spaľovacích motorov. Svoje si o tom myslí aj český premiér Andrej Babiš. 

Český premiér Andrej Babiš zastupujúci stranu ANO v diskusii Rozstřel povedal, že Česká republika nebude nijakým spôsobom finančne podporovať nákup elektromobilov, ba vyhlásil, že nebude súhlasiť so zákazom predaja áut so spaľovacím motorom. Tento zákon by mal do platnosti vojsť od roku 2035 v celej Európskej Únií. Proti zákazu sa už okrem najnovšej Českej Republiky ohradzujú aj iné krajiny. Medzi nimi napríklad aj Taliansko.

Podľa Babiša europoslanci rozhodujú o budúcnosti automobilového priemyslu bezhlavo a sú ako odtrhnutí z reťaze. Český magazín iDnes.cz podotkol, že Andrej Babiš odmietol zákaz predaja áut so spaľovacími motormi, ktorý EÚ žiada od roku 2035. „Budeme ich ďalej vyrábať, zákaz je iba politika“, dodal Babiš.

V skutočnosti premiér Andrej Babiš tento zákaz neodmietol, iba vyhlásil, že s ním nebude súhlasiť. Zákon má vojsť do platnosti o 14 rokov, čo je dlhá doba a otázkou vôbec je či súčasný premiér Andrej Babiš vôbec bude ešte pri moci. „Je to ekologický fanatizmus. Hovoril som o tom so šéfom BMW, pýtal som sa ho prečo investovali miliardy eur do Adblue, do katalyzátorov, keď to teraz všetko vyhodia. spomínal Babiš v rozhovore.

zdroj: Andrej Babiš

Babiš tiež pripomenul, že Česko nebude nijak finančne podporovať nákup elektromobilov. „Nebudeme dávať žiadne dotácie pre elektrické vozidlá. Podporíme ich, ale dnes je to luxusné vozidlo, ktoré si normálny človek nemôže dovoliť. Politici sú v Európskom parlament len kvôli sebe a nevnímajú obyčajných ľudí.“, dodáva Babiš a hovorí, že až vtedy bude mať dotovanie pre nákup elektromobily význam, keď budú cenovo prístupné pre všetkých. Pred pár rokmi sa totiž súčasný premiér Českej republiky na tému elektromobilov vyjadroval úplne opačne. Otázkou tak teraz zostáva, či to nie je súčasť politickej kampane, ktorou si chce získať väčšiu skupinu priaznivcov. Práve odporcovia elektromobilov sú jedni z nich.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!