Domov Elektromobilita Návrat do budúcnosti ožíva.Tentokrát s modelom DeLorean Alpha5

Návrat do budúcnosti ožíva.Tentokrát s modelom DeLorean Alpha5

DeLorean Alpha5 odkazuje na pôvodný model z kultového filmu. Táto malá, do istej miery kontroverzná automobilka zažíva vzkriesenie a pripravujú si pre nás viac ako tento jeden model.

Za spoločnosťou DeLorean pôvodne stál jej zakladateľ, John Delorean, ktorý svoju vysnenú automobilku poslal ku dnu. Aj napriek bankrotu spoločnosti kvôli drogovej afére zakladateľa sa z DeLoreanu DMC-12 stala doslova legenda. V súčasnosti si automobilku pod krídla zobral Joost de Vries, ktorý ma dostatočné skúsenosti z automobiliek Tesla a Karma. Pod jeho rukami spoznávame nový DeLorean Alpha5 a dočkáme sa ďalších modelov.

DeLorean Alpha5
Úplne iné auto.

Zatiaľ čo pôvodný DeLorean bol dvojmiestne kupé, nový Alpha5 je úplne iné auto, aj napriek tomu, že za vizuálnou stránkou stojí to isté štúdio, Italdesign, ktoré sa postaralo aj o pôvodný model. Aj keď jeho karoséria pôsobí dostatočne dynamicky a futuristicky, teraz odvezie dva-krát toľko pasažierov. Aj keď novinku zatiaľ spoznávame len na pomerne pôsobivých rendroch, naživo sa nám predstaví už v auguste tohto roka v Pebble Beach a očakáva sa, že na cestách novinku uvidíme už o dva roky.

DeLorean Alpha5
Vysoké ambície.

Podľa mnohých informácií bude novinka po technickej stránke naozaj stáť za to. Na mušku si berie rovno také stroje akými sú napríklad Mercedes-AMG GT alebo Porsche Taycan. Podľa predbežných parametrov bude mať nový DeLorean dojazd 480 kilometrov, maximálnu rýchlosť obmedzenú na 240 km/h. Z 0 na 100 km/h bude podľa všetkého akcelerovať za úctyhodných 3,4 sekundy. Joost de Vries pre britský Autocar dodal, že novinka sa bude vyrábať v Taliansku, zatiaľ čo dodávateľ pohonného ústrojenstva pochádza z Veľkej Británie.

Advertisment
DeLorean Alpha5
Odkaz na pôvodný model. 

Nový model DeLorean Alpha5 bude vyrobený len v ombedzenom množstve 88 kusov. Toto číslo fanúšikovia filmu návrat do budúcnosti určite poznajú. Presne takú rýchlosť musela hlavná postava dosiahnuť v pôvodnom modeli pre cestovanie v čase v spomínanom filme a každý z vyrobených kusov bude mať napojenie na špecifický NFT token. Jediná škoda je, že väčšina z vyrobených kusov nebude mať homologizáciu na bežnú vozovku a majitelia si ich tak budú môcť užiť len na uzavretých komunikáciách, respektíve pretekárskych dráhach.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!