Keď sa drvivá väčšina zákazníkov rozhodne kúpiť si Bentley Continental, je to pravdepodobne kvôli vysokému výkonu, elegantnému vzhľadu, kvalitne spracovanému interiéru alebo komfortu v tejto triede. To však nie je prípad modelu Ultratank. 

Zrejme asi nikoho neprekvapí správa, že tento extravagantný nápad sa zrodil v hlave ruského YouTubera. Naposledy sme počuli o Rusoch v spojení s 12 valcovou Ladou, ale toto je trošku silnejšia káva. Navyše, na ruský spôsob tak ako sa patrí.

Mutant v tmavomodrom kabáte sa nazýva Ultratank. Ako ale prišli na tento, podľa mňa veľmi zaujímavý nápad? Moderátor AcademeG kúpil najlacnejšie Bentley Continental GT prvej generácie aké našiel. Mohutná 6-litrová W12 potrebovala ale také množstvo opráv a nových komponentov, že sa chalani z Ruska rozhodli spraviť z auta radšej tank.

AcademeG zobral teda auto do dielne Swap-Point, kde nahradili zúfalý nemecký motor spoľahlivým japoncom zo Supry. Motor s objemom 4,3 litra sa dával do automobilov ako je Toyota Crown Majesta, Celsior a Soarer, takisto ho osádzal aj Lexus GS, LS a SC 430.

Bentley Ultratank. First Run. Eng Sub.

Ultratank a zvyšné časti Bentley zväčša transformáciu prežili, no konštrukcia rámu musela dostať silnejšie základy. Trvalo deväť mesiacov kým Ultratank mohol podniknúť svoje prvé kroky do sveta. Rusi odniesli svoje novozrodené dieťa do lesa, aby sa s ním mohli pohrať. Aj napriek viacerým problémom ide Bentley na pásoch ako hodinky.

Aj keď pod kapotou zostal stále výkonný motor, najlepšie sa chodí tanku pri nízkych otáčkach. Ďalším prekvapením je,  že auto v takomto stave nemá brzdy. Čo je ale celkom logické, keďže celá náprava je nasadená na pásy. Auto spomaľuje len vďaka rezom na pneumatikách a pri otáčaní.

Nikoho ale neprekvapí že aj napriek základu z Bentley a produktívnemu motoru z tohto auta už závodník nikdy nebude. Napriek svojej ozrutnosti dokáže ísť Ultratank rýchlosťou skoro 50 km/hod a tento údaj by chceli YouTuberi zdvojnásobiť.  Vozidlo a test vyhlásili Rusi za úspešné. Teraz im už zostáva len doladiť motor a pridať dvere, ale podľa ich slov je auto jednoducho pripravené.

Zdroj:  autoblog.com |YouTube.com

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokŠpionážne snímky a video nového crossoveru Audi RS Q3
Nasledujúci článokGT-R Meet & Greet – stretnutie japonských superšportov