Zlé počasie nie je pri cestovaní autom dobrým spoločníkom. Ak sa však tomuto riziku a nevyhovujúcim podmienkam na ceste nemôžete vyhnúť, je dobré mať svoje auto vybavené doplnkami, ktoré vás môžu ochrániť a zabezpečiť na ceste potrebné pohodlie.

Ktoré to sú, si povieme v nasledujúcom článku.

Kvalitné stierače sú základ

Na začiatok je dôležité spomenúť, že pri akomkoľvek type nepriaznivého počasia musíte v prvom rade spomaliť a zväčšiť vzdialenosť od auta pred vami.

Základom je však aj dobrý výhľad na vozovku, o ktorý sa za silného dažďa alebo aj snehu postarajú dobré a kvalitné stierače. Vyberajte si také, čo vydržia najdlhšie a za nevhodného počasia nevypovedajú svoje služby!

Gumené rohože do auta ochránia interiér

Odolné gumené rohože do auta sú veľmi univerzálna a bežná voľba používaná v moderných automobiloch. Toto príslušenstvo kombinuje niekoľko významných výhod. Sú univerzálne, praktické, pevné, nenáročné na údržbu a použitie. Ochránia vaše auto a jeho interiér pred nečistotami, vodou a vlhkosťou, ktoré by mohli spôsobiť koróziu.

Autopoťahy sa postarajú o pohodlie

Každý motorista sa snaží zabezpečiť aj slušný vzhľad svojho auta. V súlade s požiadavkami na pohodlie, ergonómiu, bezpečnosť a estetiku je predsa rovnako dôležitý aj dizajn.

Práve interiér vozidla a kvalitné autopoťahy zohrávajú v tomto smere kľúčovú úlohu. Pri výbere tohto vybavenia nezabúdajte na jeho dôležité vlastnosti, kde tými najdôležitejšími sú:

  • odolnosť proti mrazu;
  • odolnosť proti vplyvu ultrafialových lúčov;
  • flexibilita;
  • trvanlivosť;
  • praktickosť;
  • farebná rozmanitosť.

Ak si dáte záležať na výbere, komfort a bezpečnosť na cestách budú zaistené.

Okrem týchto dôležitých doplnkov však myslite aj na zodpovednosť a ohľaduplnosť voči ostatným účastníkom vozovky. Za zhoršených podmienok je to na ceste niekedy ako lotéria, v ktorej sa ale oplatí staviť len na istotu. A práve tou sú aj nami spomenuté doplnky, ktoré si včas zadovážte.

TEST DS 7 Crossback, luxusné francúzske SUV dorazilo na Slovensko

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 1

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!