Domov Lifestyle Prvý apríl v podaní automobiliek: Od lubrikantu po vesmír

Prvý apríl v podaní automobiliek: Od lubrikantu po vesmír

Prvý apríl je deň bláznov a tejto tradície sa držia aj automobilky. Každoročne si pripravujú menej či viac zjavné žarty a tento rok nebol výnimkou.

Prežili sme prvé tri mesiace roku 2021 a odmenou za to je prvý apríl – sviatok všetkých bláznov. A takých zrejme majú aj v automobilkách, ktoré si aj tento rok pripravili originálne žarty. Tu je súhrn toho najlepšieho.

Voltswagen

Začneme hneď zostra. Volkswagenu „unikla“ tlačová správa, podľa ktorej v Severnej Amerike dôjde k zmene názvu koncernu na „Voltswagen“. Aby bola pridaná kredibilita a dôveryhodnosť žartu, automobilka rýchlo tlačovú správu stiahla. Automobilka tak chce zdôrazniť smerovanie k elektromobilite. Správu prevzalo množstvo denníkov a magazínov ako pravdivú. Veď predsa po afére Dieselgate v Spojených štátoch dáva takýto krok zmysel, no nie? 🙂 O deň neskôr Volkswagen sám priznal, že išlo o prvoaprílový žart.

Škoda In-Tune

Škoda prišla so správou, že vyvinula technológiu, ktorá dokáže rozoznať spev pasažierov v aute, digitálne ho upraví a autotune verziu vyšle späť do reproduktorov. Systém tak má pomôcť vodičom na dlhých trasách, ktorí raz snívajú, že z nich jedného dňa bude nová Beyoncé alebo Rick Astley… Never gonna give you up. 🙂

Caterham Seven lubrikant

Caterham prišiel s prevratným lubrikantom, ktorý má uľahčiť nastupovanie a vystupovanie z ich vozidiel. Zmäkčovadlo na báze oleja bolo navrhnuté tak, aby po nanesení na telo vodiča umožnilo jednoduché sklznutie do a z Caterhamu. Dobrou správou je, že funguje aj na oblečení a netreba sa preto vyzliekať donaha.

Dacia Dustar

DUSTAR: Launch Video

Rumunská automobilka prišla s prvým a jediným cenovo dostupným vesmírnym programom na svete s práznačným názvom „Dustar“. Dacia si na žarte dala riadne záležať: prišla dokonca s 2 a pol minútovým videom namiesto jedného upraveného obrázku vo fotošope.

Alfa Romeo filtre na okná

Alfa Romeo prišlo s významným vedeckým objavom: špičkové elektrochromatické sklo, ktoré dokáže zobrazovať upravovať výhľad z okna vzore instagramových filtrov. Technológia Nuova Luce (teda v preklade nové svetlo) je k dispozícii pre Stelvio a aktivuje sa prostredníctvom infotainmentu. Majitelia Giulie majú smolu…

Citroen SM

Tento fórik nepochádza priamo od automobilky, ale pripravila si ho redakcia francúzskeho magazínu Auto Moto. V Tweete zverejnili senzáciu nového Citroenu SM 2021, ktorý je postavený na základoch nedávno predstaveného Maserati MC20.

Zdroj: carthrottle / startstop

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokToyota WiLL Vi: Takto to dopadne, keď auto navrhuje piváreň
Nasledujúci článokKoľko áut svet vyprodukoval v roku 2020? Bude to stačiť ?