Domov Lifestyle Nový Ford Bronco dostáva úpravu od Hennessey Performance

Nový Ford Bronco dostáva úpravu od Hennessey Performance

Ford Bronco je samo o sebe zaujímavým a špecifickým vozidlom. Čo sa však stane s takýmto kusom auta, ak sa dostane do rúk špecialistov?

Reč je o americkej tuningovej spoločnosti Hennessey. Tá aktuálne vyhovela zákazníkom, ktorí sa sťažovali na nedokonalosti ultimátneho Raptora. Ford Bronco bol od začiatku predstavenia navrhnutý na ďalšiu sériu úprav. Odnímateľné dvere, strecha, či kapota sa tešia naozaj veľkej obľube. Dokonca s niektorými úpravami prišiel aj samotný Ford. Bronco je najupravovateľnejším vozidlom, pri ktorom zákazník v priemere za modifikáciu utratí 1.700 €.

Verzia Raptoru sa posúva od generácie ku generácii. Zakladateľ spoločnosti Hennessey, John Hennessey, hovorí, že ľudia od začiatku túžia po vyššom výkone. Do ponuky tak prichádza ôsmy model radu VelociRaptor. VelociRaptor 500 Bronco odokrýva nevyužitý potenciál. Pod kapotou drieme trojlitrový šesťvalec s dvoma turbodúchadlami. Hennessey tento motor vylepšil po svojom a dodal k nemu vysokokapacitný medzichladič a nové výfukové potrubie. Nový nárast výkonu je na 500 koní a 745 Nm krútiaceho momentu. Ide o navýšenie výkonu o 20 %. To už by pre zákazníkov mohlo byť prijateľnejšie.

Úprava VelociRaptor 500 štartuje na sume cca 33.000 €. To je celkom pálka. Samozrejme, cena úpravy nezahŕňa cenu vozidla. V tejto sume máte taktiež na mieru robené nárazníky, 18“ kolesá, ktoré môžu byť obuté až na 37“ pneumatikách. Bočná časť vozidla je dotvorená charakteristickým žrebcom úpravcu Hennessey Heritage. Interiér sa veľmi nezmenil, Hennessey určite odporúča celoročné rohože a odlišná je opierka hlavy, ktorá má špeciálnu výšivku.

Ford Bronco sa za veľkou mlákou začína predávať od sumy cca 60 tisíc eur. Čo nie je veľa za takýto kus vozidla. S modifikáciou od Hennessey sa však razom dostávate na sumu vyše 90 tisíc a ani neviete ako. Pokiaľ máte obavu o to, akú životnosť budú mať vylepšenia, Hennessey dáva na úpravy trojročnú záruku s nájazdom 57 tisíc kilometrov. Každé jedno vozidlo je taktiež špeciálne testované v uzavretom areáli spoločnosti. Pre tento a nasledujúci rok je produkcia novinky obmedzená na 200 kusov.

Ford Bronco sa nakoniec dostane aj do Európy. Nebude však dostupný všade

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 3 / 5. Počet hodnotení 1

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

1 COMMENT

Comments are closed.