Domov Lifestyle Chevrolet Suburban a 1000 koní? Za peniaze je možné všetko

Chevrolet Suburban a 1000 koní? Za peniaze je možné všetko

Zdroj: Icon

Chevrolet Suburban patrí medzi ikonické modely americkej značky ešte z čias 70. rokov minulého storočia. Avšak aj staré stroje môžu dostať nový nádych a medzi takéto rozhodne patrí automobil s prezývkou Icon Reformer. Ide o unikátnu prestavbu, ktorá má z technického hľadiska z originálu len minimum.

Chevrolet Suburban patril medzi úspešné americké kombíky svojej doby. Vtedy ešte modely typu SUV nehrali taký prím ako dnes. Model Suburban stál na rebrinovom ráme a ponúkal pomerne širokú variabilitu počtu dverí. A práve v rokoch sedemdesiatych vznikol kúsok, ktorý dal základ spomínanému restomodu s názvom Icon Reformer.

Výkon nad hranice chápania

Icon patrí medzi spoločnosti, ktorá je známa svojimi dych berúcimi prestavbami starých amerických vozidiel. A to, že sa im darí dávať starým autám punc originality a unikátnosti iba potvrdzuje model Reformer. Okrem veľmi rozsiahlej a starostlivej renovácie došlo aj k zopár zmenám. Aj napriek zmenám sa renovácia niesla v minimalistickej podobe. Zákazník, ktorý si tento model objednal, chcel dosiahnuť istý stupeň extrému. Možno aj preto mu konštruktéri pridali na tento model nezvyčajné štvrté bočné dvere.

Extrém však rozhodne neboli samotné dvere, ale to čo sa podarilo prepašovať pod kapotu. Pod ňou totiž nájdeme osemvalec s označením Alien LS 427. Tento motor postavila firma Nelson Racing Engines. A prívlastok „racing“ asi prezrádza, na aké úpravy sa špecializuje táto spoločnosť. Pohonná jednotka, ktorá sa dostala do modelu Reformer, spolupracuje s dvoma turbami a generuje výkon na úrovni 1 014 koní a krútiaci moment 1 220 Nm.

Jediný a jedinečný

Na spolupráci s týmto neskutočne výkonným motorom sa podieľa automatická prevodovka s označením 4L85-E. Spoločnosť Dana dodala pre tento model zadnú nápravu, konkrétne ide o model 60. Šasi spolu s nezávislým zavesením všetkých štyroch kolies je zasa dielom spoločnosti Art Morrison. Disky pre tento špeciál dodala spoločnosť HRE a brzdy nemôže dodať nik iný ako spoločnosť Brembo.

Naozaj ide o veľmi špecifickú prestavbu, ktorá robí z rodinného kombíku zo 70. rokov neskutočnú beštiu s výkonom nad tisíc koní. Všetky vymenované komponenty rozhodne nepatria medzi tie najlacnejšie, čomu nasvedčuje aj preinvestovaná suma do tejto renovácie. Celkovo toto všetko stálo viac než 1,1 milióna amerických dolárov. Vozidlo vzniklo ako skutočný unikát a Icon sa nechystá vyrobiť model číslo 2.

Zdroj: Icon 

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 4

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJIcon
Predchádzajúci článokNový výrobca motorov pre F1. Znamená to príchod 11. tímu?
Nasledujúci článokRenault odhalil nové Twingo, nad pohonom nemusíte dvakrát premýšľať