Domov News Kimera Evo38 znovu vzkriesi rally monštrum Lancia 037

Kimera Evo38 znovu vzkriesi rally monštrum Lancia 037

Zdroj: Kimera Automobili

Kimera Evo38 znovu vzkriesi legendárnu Lanciu 037. Kimera ponúkne brutálny výkon a pohon všetkých štyroch kolies. Taliani priniesli novú evolúciu Lancie a odkazujú na históriu.

Kimera Evo38 má za úlohu priniesť akúsi evolúciu modelu Lancia 037. Tento model rozhodne priťahuje zvedavé oči automobilových nadšencov. Neberie však na seba malú úlohu. Chce znovu obnoviť odkaz legendy rally skupiny B. Reinkarnácia Lancie 037 prichádza s dizajnom odkazujúcim na ten pôvodný, ešte z 80. rokov minulého storočia. Avšak pod pokrievkou sa nachádza moderná technika.

Zdroj: Kimera Automobili
Našli o 101 koní viac

Ešte pár rokov dozadu vznikla verzia s názvom Kimera Evo37. Vyrobilo sa iba 37 kusov tohto modelu a okamžite sa vypredali. A tým, ktorí si robili zálusk na tento restomod, svitá na lepšie časy. Talianska značka Kimeri Automobili pripravila novú, ešte viac vylepšenú verziu tohto modelu. Tie najdôležitejšie novinky nájdeme pod kapotou. A hlavná inšpirácia zostáva v predchodcovi Evo37.

Hlavnou a najzásadnejšou novinkou modelu Kimera Evo38 je pohon všetkých štyroch kolies. V prípade tejto štvorkolky ide o elektrohydraulický medzinápravový diferenciál, ktorý má svoj pôvod v monštrách historickej rally skupiny B. Výrobcovi sa podarilo nájsť prostredníctvom technických vylepšení ďalších 101 koní výkonu, a tak výkon nového Evo38 presahuje magickú hodnotu 600 koní.

Kimera Evo38
Zdroj: Kimera Automobili
Všade samé vylepšenie

Presnejšie pod kapotou nájdeme turbom aj kompresorom preplňovaný 2,1-litrový radový štvorvalec s výkonom 447 kW, respektíve 608 koní. Motor dostal v porovnaní s predchodcom väčšie turbo, nové hriadele a efektívnejšie variabilné časovanie ventilov. Aj v prípade pohonu všetkých kolies bude motor spolupracovať so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. No aktuálne prebieha v Kimera Automobili aj vývoj ostrej sekvenčnej prevodovky.

Kimera Evo38
Zdroj: Kimera Automobili

Evo38 dostane aj modernejší bodykit s viacerými väčšími otvormi na nasávanie vzduchu. Nesmú chýbať ani retro ladené disky kolies podľa predlohy pretekárskych špeciálov. Auto má tiež vylepšenú aerodynamiku, ktorej pomáha upravené prítlačné krídlo vzadu. Celkovo vznikne iba 38 kusov tohto skvostu. Spoločnosť už poodhalila aj informácie o „hyper“ restomode s názvom K-39.

Kimera Evo38
Zdroj: Kimera Automobili

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 1

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJTS Kimera Automobili
Predchádzajúci článokKolaps dopravy v Bratislave? Premávku na D1 obmedzia už o niekoľko dní
Nasledujúci článokRozumný ťah alebo podraz? Radšej budú platiť ako investovať do e-mobility