Ubehlo už presne 30 rokov od predstavenia prvej generácie Suzuki Vitara. V tom čase išlo o výnimočný päťdverový model v segmente osobných vozidiel s pohonom všetkých kolies, ktoré dnes označujeme ako SUV. Aktuálna generácia bola predstavená v roku 2014 a v Suzuki si povedali, že nastal čas na modernizáciu. Čo prinesie nová Vitara?

Suzuki Vitara je bestsellerom vo svojej triede. V júni získala Vitara titul najžiadanejšieho modelu osobného auta na Slovensku a už v poradí štvrtý rok je v našej krajine najpredávanejším autom kategórie SUV. O úspechoch svedčí aj fakt, že Suzuki predalo celkovo 3,5 milióna kusov! No po štyroch rokoch prišiel čas na modernizáciu. Nová Vitara sa k dílerom dostane už na jeseň tohto roka.

Modernizovaná Vitara dostane na výber dva turbo motory Boosterjet s priamym vstrekovaním: motor s objemom 1,0 litrafiltrom pevných častíc, ktorý dosahuje výkon 82 kW (112 k) a krútiaci moment 170 Nm, alebo výkonnejší s objemom 1,4 litra, ktorý zasa produkuje výkon 103 kW (140 k) a krútiaci moment na úrovni 220 Nm.

Zmien sa nová Vitara dočká aj v exteriéri. Vzhľad populárneho kompaktného SUV má oživiť nielen nová maska chladiča, ale aj nový tvar nárazníkov či dizajn diskov a zadných LED svetiel. Do katalógu pribudnú aj nové metalické farby: Solar Yellow PearlIce Grayish Blue. Ako je dnes trendom, obe farby budú dostupné aj v dvojfarebnom vyhotovení – prvý variant s bielou alebo čiernou strechou, druhý, modrý, len s čiernou.

A aké zmeny novú Vitaru čakajú v interiéri? Suzuki tvrdí, že na prístrojovej doske použil kvalitnejšie plasty a modernizovaný bude aj farebný displej palubného počítača s uhlopriečkou 4,2 palca. Nové budú aj materiály poťahov sedadiel a rovnako tak aj ich dizajn.

A čo je podstatné, do novej Vitary sa dostane aj nová bezpečnostná výbava. V novinke si odteraz budete môcť priplatiť za týchto asistentov: „Dual Sensor Brake Support“ pre elimináciu kolízií s prekážkou pred vozidlom, zároveň pre indikáciu únavy vodiča, varovanie a udržiavanie v jazdnom pruhu a pre rozpoznávanie značiek, „Blind Spot Monitor“ pre sledovanie mŕtveho uhla a „Rear Cross Traffic Alert“ pre kontrolu situácie za vozidlom.

Zdroje: Suzuki | startstop.sk

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!