Záverečný víkend v Číne na mestskom okruhu 15-miliónového mesta Wuhan sa začala veľmi sľubne, keď sa Maťovi podarilo jazdiť konkurencieschopné časy už v tréningoch. Maťo Homola sa tešil v prvej kvalifikácii, no následne zažil obrovskú dávku smoly. 

V prvom voľnom tréningu zajazdil Maťo Homola 10. najrýchlejší čas a hneď bolo jasné, že toto bude trať, ktorá bude vyhovovať audinám, no aj Peugeot 308 TCR tímu DG Sport Competition s ňou bol spokojný. V druhom tréningu Maťo zajazdil až 18. najrýchlejší čas a nebol veľmi spokojný, preto ešte pred prvou kvalifikáciou spravili pár zmien na nastavení.

Po veľkom sklamaní z minulo-týždňových pretekov v Ningbe vyzeralo 10. miesto po kvalifikácií ako výborný liek a perfektná štartovná pozícia do prvých pretekov víkendu. Hneď v prvých zákrutách po štarte však Maťo dostal niekoľko rán, okamžite sa zmenilo chovanie auta, prišla výrazná nedotáčavosť potom prišlo k najhoršiemu. “Dostal som nejaké rany a hneď som cítil, že auto sa na brzdách chová zvláštne. V ďalšom z kôl sa mi pri brzdení zablokovalo len jedno koleso a následne sa mi odtrhla polos,” povedal po pretekoch skľúčený Maťo.

Tím dlho do noci opravoval a kontroloval všetko na aute, aby mohol Maťo nastúpiť do ďalšej kvalifikácie a následne ďalších dvoch pretekov. Kvalifikácia však Maťovi nevyšla a hoci stratil len 0,839 s na prvého, obsadil až 20. miesto. Toto svedčí o neskutočnej vyrovnanosti štartovného poľa – prvých 21 jazdcov sa zmestí do jednej sekundy!

Druhé preteky boli takmer presnou kópiou tých predchádzajúcich. “V prvom kole som mal výborný štart a následne som dostal od jedného z jazdcov ranu na predné koleso. Zľahka som mal vytočený volant, no napriek tomu som šiel ďalej. Akonáhle som predbiehal Giovannardiho (Alfa Romeo), opäť mi praskla predná polos,” hovorí Maťo po druhých pretekoch a ďalšej rane osudu.

Auto sa ešte podarilo dať dohromady v čase na to určenom, čo stálo tím veľa úsilia. Tentokrát sa hneď v prvom kole dostal do problémov Comte, ktorého do bariéry vytlačil jeden z pretekárov, následkom čoho došlo k hromadnej nehode a, žiaľ, opäť trpel aj slovenský pretekár, ktorý dostal niekoľko rán a skončilo to vážnym poškodením auta, vrátane rozlámaného zadného kolesa. “Dochádzajú mi slová. Za tento víkend, ktorý mohol byť výborný, som najazdil dokopy asi 5 kôl v pretekoch. Nedokončil som ani jedny. Pred nami sú ešte dva víkendy, jeden v Japonsku na okruhu Suzuka a druhý, mestský okruh v Macau. Dúfam, že sa tímu podarí opraviť auto a že budem mať viac šťastia a získam ďalšie body,” ukončil víkend Maťo Homola. Na konci októbra čaká na Maťa Homolu svetoznámy okruh Suzuka Circuit.

Kalendár svetového pohára FIA WTCR 2018:

08. 4.   | Maroko, Circuit Mouley El Hassan
29. 4.   | Maďarsko, Hungaroring
12. 5.   | Nemecko, Nürburgring Nordschleife
21. 5.   | Holandsko, Circuit Zandvoort
24. 6.   | Portugalsko, Vila Real
14. 7.   | SlovenskoSLOVAKIA RING,
30. 9.   | Čína, Ningbo International Circuit
07. 10. | Čína, Wuhan International Circuit
28. 10. | Japonsko, Suzuka Circuit
18. 11. | Macau, Guia Circuit

Zdroje: matohomola.sk | startstop.sk

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!