Po prvých predobrazoch úplne nového modelu českej automobilky Škoda sa na verejnosť vôbec po prvýkrát dostalo aj jeho meno. To mnohých zaiste prekvapí, keďže už dlhšiu dobu sa hovorilo o vzkriesení pomenovaní ako Felicia, Spartak či dokonca Popular. Nástupca Rapidu sa ale bude volať úplne inak.

SCALA. Ide o jednoduchý názov, ktorý po prečítaní môže trochu znieť ako pomenovanie pre voz určený mimo cestu. Opak je však pravdou. Škoda Scala, tak sa bude oficiálne volať nástupca Rapidu a zároveň horúci konkurent pre sesterský Volkswagen Golf.

Aká je symbolika nového označenia a odkiaľ slovo SCALA pochádza? Jeho korene by sme mohli hľadať v latinčine a v preklade znamená schody alebo rebrík. Označenie nesie symboliku v tom, že pre výrobcu pôjde o dôležitý skok v oblasti dizajnu a technológií, ktorý sa postupne prenesie na všetky modely. Taktiež sa Scala stane vôbec prvým vozidlom od Škodovky, ktoré ponesie namiesto loga na veku kufra ikonický nápis s názvom automobilky. Práve ten sme mohli už vidieť na viacerých konceptoch, medzi ktoré patrí aj posledný Vision RS, z ktorého bude kompakt vychádzať.

Podľa Bernharda Maiera, CEO spoločnosti Škoda, bude práve novinka, ktorá sa svetu ukáže už koncom roka, dôležitým artiklom v portfóliu českej značky. Jej hlavnou úlohou bude nastolenie nových štandardov pre svoj segment, ktoré sa budú týkať hlavne dizajnu, bezpečnosti a technológií. Práve technologické prvky použité v novom automobile, boli podľa zástupcov značky doteraz dostupné len vo vozoch vyšších tried. Škodovka mala automobil Scala vyvinúť úplne od základu. S hlavným cieľom predefinovania segmentu A. Pravdepodobne teda pôjde o automobil, ktorý bude určený pre mladé rodiny a mladších zákazníkov. Tí sú zameraní predovšetkým na dizajn a technologickú stránku vozidla. Zaujímavosťou je, že názov Scala kedysi používala automobilka Renault. Tá v minulosti na niektorých trhoch pod týmto menom predávala automobil od Samsungu s označením SM3.

Zdroje: Škoda | startstop.sk

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!