Škoda sa stále silnejšie etabluje v technologickom odvetví. Mladoboleslavská automobilka sa vďaka intenzívnym kontaktom v Izraeli dohodla na ďalšej spolupráci s tamojšimi startupmi. Niektoré technologické zmeny, ktoré začínajúce firmy vyvinuli, sa už testujú v reálnej prevádzke. Strategický význam Izraela pre českú automobilku potvrdzuje aj svetová premiéra úplne novej Škody Scala v Tel Avive.

Česká Škoda chystá veľké technologické zmeny. Do svojho úsilia zapojila niekoľko sľubných technologických start-upov z Izraela. Andre Wehner, manažér automobilky zodpovedný za rozvoj a digitalizáciu, zdôrazňuje: „Vďaka nášmu úsiliu v Izraeli sme si zaistili dobré východiskové postavenie pre prístup k technológiám budúcnosti. Máme tu riešenia s veľkou mierou vyspelosti, ktoré by sme prostredníctvom strategických partnerstiev radi využili. Môžeme tak testovať najmodernejšie technológie. Najlepšie a najinovatívnejšie riešenia mobility implementujeme a ponúkneme tak našim zákazníkom skutočnú pridanú hodnotu.“

Chakratec – ekologické elektromobily

Jedným zo start-upov je aj Chakratec, ktorá sa zameriava na technológiu nabíjanie elektromobilov. Je zrejmé, že elektrifikácii sa nevyhne ani mladoboleslavská značka, ktorá už čoskoro príde s prvým elektrifikovaným modelom. Chakratec vyvinul inovatívnu technológiu kinetického ukladania energie s neobmedzeným počtom cyklov nabitia a vybitia.

Zvýšením kapacity a stabilizáciou elektrickej siete Chakratec umožňuje nasadenie rýchlych nabíjacích staníc prakticky kdekoľvek, a to dokonca bez nutnosti modernizácie infraštruktúry. Technológia navyše znižuje ekonomické riziká zavádzania rýchlych nabíjacích staníc. Keďže ide o mechanické ukladanie energie bez chemických batériových článkov, zariadenie je šetrné k životnému prostrediu a omnoho ekologickejšie v porovnaní s konvenčnými batériami.

Anagog – umelá inteligencia

V júli 2018 kúpila česká automobilka podiel v start-upe Anagog. Ten zapojil umelú inteligenciu do spracovania dát z viac než 100 aplikácií pre smartfóny, ktoré využíva v súhrne až 10 miliónov aktívnych používateľov mesačne. Z nich vypočítava vzorce mobility. Na základe tejto technológie má automobilka v pláne ďalej rozširovať svoju ponuku služieb, napríklad v oblasti inteligentného parkovania. V spolupráci so start-upom chce Škoda zlepšiť služby u dílerov alebo personalizované poistenie. Možno sa dočkáme aj pokročilého konfigurátora vo virtuálnej realite. 🙂

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

UVeye – digitálny kontrolór

Vozidlá možno ľahko a podrobne skontrolovať pomocou pokročilej technológie, ktorá využíva 360-stupňovú kameru pre skenovanie karosérie, podvozku a pneumatík, aby sa dali zistiť poškodenia alebo odchýlky. Počas niekoľkých sekúnd sa vytvorí 3D obraz s vysokým rozlíšením. Riešenie UVeye má veľký potenciál pre zaistenie bezpečnosti v procese vrátenia vozidiel predajcom, údržbe, do autopožičovní alebo leasingových spoločností. Technológia bude čoskoro nasadená v Českej republike. Škoda tiež zvažuje testovanie technológie na výrobnej linke, aby zistila chyby alebo nedostatky predtým, než sa produkty dostanú k zákazníkovi.

Ako startupový hotspot je stredomorská metropola ideálnym miestom pre svetovú premiéru modelu Škoda Scala, ktorá prebehla včera, štvrtok 6. decembra 2018. Nový kompaktný model sa chváli novou úrovňou konektivity a je veľkým krokom vpred v oblasti infotainmentu.

Škoda Scala, boli sme na exkluzívnej predpremiére! VIDEO

Zdroje: skoda-autostartstop.sk

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!