Nasledujúca generácia Audi RS Q3 má prísť s výkonom až 420 koní. V Ingolstadte už kompaktný hot-crossover už testujú v plnom prúde, okrem iného aj na slávnom Zelenom pekle.

Modely RS sú špičkou v portfóliu Audi – tieto legendárne odznaky už zďaleka nie sú výsadou pre kombíky, respektíve sedany, ale postupom času sa dostávajú aj na SUV a crossovery z Ingolstadtu. To znamená, že sa čoskoro dočkáme už v poradí druhej generácie Audi RS Q3. Lovci prototypov nemeckého magazínu AUTO BILD vyfotografovali športové kompaktné SUV na skúšobnú jazde hneď niekoľkokrát a podarilo sa ho natočiť aj počas testovacej jazdy na legendárnom Nürburgringu, ktorý si vyslúžili prezývku Zelené peklo. Žurnalisti z nemeckého magazína tvrdia, že spozorovali RS Q3 na ceste spolu s RS 3 a obe autá zneli podobné. To znamená, že SUV bude s najväčšou pravdepodobnosťou zdieľať motor s kompaktným super-hothatchom. To znamená, že pod kapotou sa bude nachádzať päťvalcový TFSI motor s výkonom 420 koní, ktorý sa mimochodom nachádza aj v športovom Audi TT RS.

Mohutný výkon bude na všetky štyri kolesá poháňať automatická dvojspojková prevodovka. Vďaka tejto kombinácii by kompaktný hot-crossover mal byť schopný vyšprintovať z 0 na rýchlosť 100 kilometrov za hodinu za úctyhodné 4 sekundy. Samozrejme, aby sa RS Q3 dostatočne odlíšila od bežnej Q3, dostane športový bodykit, ktorému budú najmä v prednej časti dominovať obrovské prívody vzduchu. V zadnej časti zasa na prvý pohľad zaujmú veľké oválne koncovky výfukov po vzore Audi RS 3.

Okrem toho by RS Q3 mala dostať rovnaké asistenčné systémy, aké ponúka nedávno predstavená nová generácia Q3, ako napríklad štandardné upozornenie na vybočenie z jazdného pruhu či infotainment MMI s dotykovým displejom. Hoci na oficiálne predstavenie si ešte pár týždňov či mesiacov počkám, predpokladá sa, že športové kompaktné SUV sa do showroomov dostane v druhej polovici roku 2019. Cenovka by mala začínať tesne pod úrovňou 60-tisíc eur.

2019 Audi RS Q3 - Exhaust SOUNDS on the Nurburgring!

https://www.youtube.com/watch?v=wMr3sAsmkTM

Zdroje: Autobild | startstop.sk

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokLincoln predstavil ultraluxusnú edíciu limuzíny Continental. Tipnete si inšpiráciu?
Nasledujúci článokAko sa starať o autobatériu, aby prežila aj mrazivú zimu?