Ford chce prostredníctom elektrického crossoveru s názvom Mach E Ford priniesť závan čerstvého vzduchu na trh s elektrickými autami. Čo ale môžeme očakávať od SUV, ktoré má vychádzať z legendárneho Mustangu?

Nový elektrický crossover z dielne Fordu s najväčšou pravdepodobnosťou dostane názov „Mach E“! Američania si zaregistrovali chránenú známku s týmto menom už koncom novembra.

Názov má odkazovať na historické verzie legendárneho Mustangu, ktorý sa pred niekoľkými desaťročiami ponúkal ako Mach 1, neskôr sa k nemu pridal Mach 2, ale aj Mach 3. Znamená to teda, že nový elektrický crossover má vychádzať z legendárneho Mustangu. Táto kombinácia znie prinajmenšom zaujímavo, no fanúšikovia kultového amerického muscle car sú týmito správami mierne podráždení.

Ford nedávno zverejnil prvé rendery nového elektrického crossoveru, tie ale neukazujú veľa. No napriek tomu je na skicách vidieť, že Mach E má byť inšpirovaný Mustangom. Najmä koncové svetlá rozdelené na tri časti pripomínajú zrejme najslávnejší muscle car v automobilovej histórii.

O technických podrobnostiach Ford zatiaľ stále mlčí, no šepká sa o zákulisných informáciách, že elektrický crossover by mal poskytnúť slušný a konkurencieschopný dojazd na úrovni približne 480 kilometrov. Rovnako prísne si Ford stráži aj dizajn plánovanej novinky. Hoci je testovanie prototypu v plnom prúde, elektrický crossover je veľmi starostlivo zamaskovaný a teda akékoľvek nám o dizajne ostáva len špekulovať a spoliehať sa na dve skicy, ktoré automobilka zverejnila. Testovacia mula pripomína Ford Kuga, no takme so 100 percentnou istotou môžeme povedať, že výsledok sa od Kugy bude značne odlišovať.

V súčasnosti je projekt testovaný pod interným názvom CX430. Elektrický crossover má zdieľať platformu C2, ktorú v rôznych obmených používa aj menší Focus. V modelovom portfóliu automobilky by novinka mala byť hierarchicky umiestnená nad spomínaný crossover Kuga. Či bude E-model vybavený len pohonom predných kolies alebo Ford príde s variantom pohonu všetkých štyroch kolies, je zatiaľ nejasné. V Európe by mohol byť Mach E dostupný od roku 2020.

Zdroje: autoevolution | Autobild | startstop.sk

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článok10 áut, po ktorých všetci túžime, no nikdy sa nestanú realitou
Nasledujúci článokMercedes zahájil druhé zimné testovanie nástupcu triedy S