Športové verzie RS už nepochybne patria k automobilke Škoda. Najobľúbenejšia Octavia RS patrí medzi vyhľadávané „športovo založené“ rodinné vozy, no a najnovší počin v podaní Kodiaq RS sa už čoskoro dostane do predaja. Podľa najnovších informácií, ktoré priniesol nemecký AutoBild, by česká automobilka mohla priniesť ešte minimálne jeden ostrý model – Karoq RS.

Ak poviem, že jeho technológia by mohla byť podobná ako sa nachádza v Ateca Cupra, asi každého ihneď napadne model Karoq. Je to tak. Podľa niektorých informácií práve v súčasnosti najmenšie SUV značky by sa už čoskoro mohlo dočkať RS verzie. Tá by mala disponovať ešte vyšším výkonom ako je tomu pri Kodiaqu RS a navyše, Karoq RS by mal dostať benzínový agregát.

Práve fakt, že športová verzia sedemmiestneho SUV českej automobilky nepríde s benzínovým pohonom, mnohým fanúšikom príliš nevonia. Aj keď ide o motor 2,0 BiTDI s výkonom 176 kW, milovníci motorov TSI si neprišli na svoje. To by mohol zmeniť práve ostrý Karoq, ktorý prinesie agregát 2,0 TSI naladený na hodnotu okolo 300 koní s 380 Nm krútiaceho momentu. Tým by sa mohol stať vôbec najvýkonnejším sériovým autom, ktoré opustilo továrne českej Škodovky.

X-Tomi Design

Každopádne, zatiaľ ide len o nepotvrdené informácie. Okrem toho sa už v minulosti spomínala RS verzia modelu Karoq, ktorá by priniesla hybridný pohon. Ten by sa mal objaviť aj v budúcej generácii ostrej Octavie. AutoBild s informáciami zašiel ešte ďalej. Vo svojej správe uvádza, že Karoq RS by mal v základe disponovať adaptívnym podvozkom a pohonom 4×4. Jeho cena by na nemeckom trhu mala začínať na čiastke približne 40-tisíc eur, čo je o 15-tisíc menej ako je tomu v prípade modelu Kodiaq RS. Ako by mohlo takéto auto vyzerať, je, samozrejme, zatiaľ nejasné, no zaujímavé dizajnové návrhy sme mohli vidieť už v minulosti. Okrem Karoq RS sa ale postupne začína špekulovať aj o modeli Scala RS, ktorý sa javí byť možno pravdepodobnejší.

Advertisment

Zdroje: AutoBild | startstop.sk

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!