Hyundai s čarovným písmenkom N trafil do čierneho. Okrem ostrej verzie Fastback N, ktorá nedávno získala slovenský cenník, prichádza aj civilnejšia, no rovnako športovo vyzerajúcia verzia i30 Fastback N Line.

i30 je najpredívanejším modelom značky na našom trhu. V uplynulom roku si ho objednalo 2 967 zákazníkov, čo znamená až 15 % podiel v segmente. Hyundai i30 je dostupný až v troch karosárkych verziách: hatchback, kombi a štýlový fastback. A práve posledné menované je najnovším prírastkom do ponuky. Konkrétne ide o štýlový i30 Fastback N Line, ktorý sa na Slovensku začne predávať už čoskoro.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

i30 Fastback N Line

Výbava N Line prináša do Fastbacku viacero prvkov, ktoré sú priamo inšpirované ostrými modelmi N. Zvonku ide napríklad o emblémy „N Line“ na predných blatníkoch, či predný nárazník, ktorý je kompletne prevzatý zo športového i30 Fastback N. Nechýbajú ani 18-palcové disky kolies z ľahkých zliatin so športovými pneumatikami Michelin. Zadný nárazník prebratý z verzie N, zadný difúzor a dvojitá koncovka výfuku.

Že ide o N line, zistíte aj pri pohľade vo vnútri. Tu na vás vykukne napríklad športový volant s „N“ emblémom, kovové pedále, športová hlavica radiacej páky, čierne čalúnenie stropu či športové sedadlá s „N“ emblémom.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

i30 Fastback N Line sa nenesie len v znamení vizuálnych zmien. Novinka dostala aj športovejšie nastavenie podvozku a o 1 palec väčšie predné brzdové kotúče ako má štandardný i30 Fastback.

bezpečnosť vodiča aj pasažierov sa postará asistent rozjazdu do kopca, systém autonómneho núdzového brzdenia a varovania pred čelným nárazom. Taktiež systém na sledovanie únavy vodiča, automatické prepínanie diaľkových svetiel či systém pre automatické udržanie vozidla v jazdnom pruhu.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

V štandarde sa nachádza tempomat s obmedzovačom rýchlosti, výškovo a pozdĺžne nastaviteľný kožený športový volant, výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča a spolujazdca s elektricky nastaviteľnou bedrovou opierkou vodiča. Okrem toho tu je aj vyhrievanie predných sedadiel a volantu, tónované sklá a zatmavené sklá zadných okien, elektrické ovládanie okien a elektricky ovládané, vyhrievané a sklopné vonkajšie spätné zrkadlá, automatická dvojzónová klimatizácia a predné a zadné parkovacie senzory so zadnou parkovacou kamerou. V základe dostanete aj rádio s 8-palcovým LCD displejom či RDS a službami Apple CarPlay/Android Auto a 6 reproduktorov v kabíne vozidla.

A čo cena?

Hyundai i30 Fastback N Line je k dispozícii s benzínových turbomotorom 1,4 T-GDi s výkonom 103 kW (140 k). V základe ho dostanete v spojení so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou za 19 390 €, so 7-stupňovým DCT automatom potom zaplatíte 21 240 €.

Okrem toho je možné si zaplatiť za panoramatické strešné okno (1 200 €), full LED predné svetlá so statickým LED prisvecovaním zákrut (900 €). Športové sedadlá v prevedení koža/Alcantara s nastaviteľnou dĺžkou sedáka pre vodiča (900 €) alebo metalízu za 500 eur. K dispozícii je aj Smart Pack v cene 600 €, ktorý obsahuje inteligentný kľúč so štartovacím tlačidlom, alarm, imobilizér, kľučky s osvetlením a dažďový senzor.

Zdroj: Hyundai startstop.sk

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!