Boli sme exkluzívne na pretekoch 24h Nurburgring, pri tejto príležitosti sme si ohmatali prototyp tretej generácie limitovanej série MINI JCW GP!

Prototyp novej generácie hothatch v ponuke britského MINI sa predstavil pri príležitosti pretekov 24h Nurburgring. Sériovej podoby vozidla sa dočkáme v roku 2020 vyrobí sa len 3 000 kusov.

Obrovská eufória a neuveriteľný zážitok, aj tak by sa dala opísať jedinečná atmosféra 24-hodinových pretekov na okruhu Nürburgring. My sme mali jedinečnú príležitosť zúčastniť sa tejto skvelej akcie. Viac zážitkov z tejto svetoznámej akcie vám už čoskoro prinesieme v samostatnom článku.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Nové MINI John Cooper Works GP je aktuálne v závere svojho testovacieho programu na legendárnej Severnej slučke okruhu Nurburgring. Počas testovacích jázd sa podarilo novému MINI JCW GP dosiahnuť časy, ktoré sú na kolo takmer o pol minúty lepšie než rekordné výsledky jeho predchodcu. Konkrétne sa mu podarilo prejsť zelené peklo za menej ako 8 minút!

Vyrábať na budúci rok v limitovanej sérii len 3 000 kusov. Od štandardného MINI JCW sa bude líšiť prepracovaným vysoko výkonným motorom, špeciálnym podvozkom upraveným na základe pretekárskych skúseností spoločnosti John Cooper Works, s odľahčenou konštrukciou a s precízne nastavenými aerodynamickými vlastnosťami.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Nové MINI ponúkne výkon viac ako 220 kW (300 k). Pod kapotou nájdete 4-valcový motor prepĺňaný technológiou MINI TwinPower Turbo. MINI navyše sľubuje aj skvelý a príťažlivý zvuk, o čom sme sa dokonca aj sami presvedčili.

Po dizajnovej stránke, môžme očakávať extrémny bodykit, ako už naznačuje zamaskovaný prototyp. Doširoka otvorené nasávacie otvory, veľké disky kolies z ľahkých zliatin, nápadné tvary predného aj zadného nárazníka a výrazný strešný spojler vytvárajú z MINI neprehliadnuteľného drobca.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Špeciálna edícia MINI John Cooper Works GP má za sebou históriu dvoch predchádzajúcich generácií. Prvýkrát edícia GP prišla v podobe upraveného MINI Cooper S v roku 2006. Následne v druhej generácií v roku 2012. Tieto dve špičkové športové vozidlá, každé vyrobené v limitovanom počte 2 000 kusov, vyjadrovali už od začiatku čistokrvnú pretekársku vášeň a rýchlo sa stali vyhľadávanými zberateľskými kúskami. Ich fascinujúci charakter vychádza z idey využitia športových génov MINI a ich úpravy do podoby špičkového športovca nekompromisne zameraného na extrémne potešenie z jazdy.

Test Mini Cooper D, britská vlajka na nemeckom podstavci s naftovým trojvalcom!

Zdroj: MINI, startstop.sk

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!