Domov Lifestyle Bollinger je brutálne elektrické SUV z Ameriky. Stane sa realitou?

Bollinger je brutálne elektrické SUV z Ameriky. Stane sa realitou?

Keď spoločnosť Bollinger Motor predstavila štúdiu svojho elektrického SUV, mohla sa rozbehnúť súťaž: Nájdi jediný oblúk. Zdá sa, že brutálne hranatý elektromobil sa stane realitou.

Prešli dva roky a Bollinger Motor vo vývoji svojho elektromobilu výrazne pokročil. Na rozdiel od trojdverovej štúdie, ktorú firma predstavila v roku 2017, by sa do výroby mali dostať hneď dve karosárske verzie. Základná má strohé označenie B1 a je klasickým veľkým päťdverovým SUV. A keďže je Bollinger Americká forma, druhým modelom je štvordverový pick-up (B2). Tieto autá sú totiž v Amerike mimoriadne populárne.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Zatiaľ čo hranatým, až industriálnym dizajnom karosérie ide automobilka vlastnou cestou, v prípade pohonu siaha po očakávanej kombinácie. Dvojica elektromotorov ma kombinovaný maximálny výkon 457 kW (614 k) a najvyšší krútiaci moment 905 Nm. O dostatok energie sa stará akumulátor s celkovou kapacitou 129 kWh. Podľa aktuálne zverejnených informácií by autám mal šprint z 0 na 100 km/h trvať 4,5 sekundy, maximálna rýchlosť bude elektronicky obmedzená na 160 km/h. Plne nabitý akumulátor by mal vystačiť na 320 kilometrov. Samozrejme, všetko záleží na tom, ako bude majiteľ auto používať. Ťahať  ním totiž môžete až 3,2 tony! S drsným vzhľadom budú korešpondovať aj schopnosti v teréne. Popri pohone 4×4 bude mať majiteľ k dispozícii aj výškovo nastaviteľný podvozok. Svetlosť si bude vedieť upraviť v rozsahu 250 až 500 milimetrov. Špeciálny terénny mód by vraj mala mať aj prevodovka.

Držíme palce

Tak ako? Kúpili by ste tohto fešáka s ostro rezanými krivkami tela? Ak sa firme podarí doviezť projekt do finálne a spustiť výrobu, o záujemcov podľa mňa núdzu mať nebude. Tak im držme palce. V poslednom období totiž tesne pred záverom stroskotalo viacero zaujímavých projektov. A bola by škoda, aby tento osud stihol aj firmu Bollinger Motors z Michiganu. V dobe preumelkovaných a aerodynamicky preladených automobilov je tento drsný chlap vítaným osviežením.

Nové Bureko 6×6, úchvatný obor z Českej republiky

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!