BMW M8 Coupé a Cabrio už dôverne poznáme, no teraz na trh prichádza 4-dverová verzia M8 Gran Coupé. Fajnšmekrov poteší, že bude k dispozícii aj vo verzii M8 Competition.

Bavorská automobilka svoj modelový rad 8 rozšírila na tri karosárske verzie. Po klasickom Coupé dorazil kabriolet a nakoniec sa svetu predstavil aj štvordverový model Gran Coupé. Všetky tri verzie podľa očakávania dostali aj vrcholnú verziu M8.

BMW M8 Gran Coupé je odvodené z kupé, čo znamená, že s trojdverovým bratom zdieľa takmer všetku technológiu. O pohon sa teda stará plnokrvný vidlicový osemvalec M TwinPower Turbo s premenlivým časovaním ventilov a dvoma turbodúchadlami. Motor má štandardne objem 4,4 litra a je naladený na 441 kW (600 k) a 750 Nm. Toto je špecifikácia pre štandardný model M8 Gran Coupé. Ak je vám to málo, siahnuť môžete po verzii M8 Gran Coupé Competition, ktorá má maximálny výkon upravený na 460 kW (625 k). Štandardný motor dokáže auto z pokoja na 100 km/h vystreliť za 3,3 sekundy, verzia Competition je ešte o desatinu sekundy rýchlejšia. V oboch verziách je maximálna rýchlosť elektronicky obmedzená na obligátnych 250 km/h. Pokiaľ by ste ale siahli na paket M Driver’s, tak vám maximálku posunú na 305 km/h.

Agregát je štandardne spojený s osemstupňovou automatickou prevodovkou M Steptronic, pričom vyberať budete z troch režimov radenia. Štandardom zostal aj pohon všetkých štyroch kolies s aktívnym M diferenciálom, ktorý M8 preberá z M5. V klasickom nastavení 4WD systém uprednostňuje pohon zadnej nápravy. V režime 4WD Sport je na zadok posielaná ešte väčšia porcia krútiaceho momentu. To pravé však nastane po vypnutí stabilizácie DSC. Vtedy je totiž možné aktivovať výhradne pohon 2WD. Tu sa dočkáte tej pravej „zábavy“ a poháňané budú iba zadné kolesá.

BMW M8 Gran Coupé sa svetu oficiálne predstaví v novembri na autosalóne v Los Angeles, štart predaja je naplánovaný na apríl 2020. Ako prvé prídu do predaja verzie M8 Gran Coupé First Edition. Bude ich 400 a spoznáte ich vďaka špeciálnemu laku karosérie – BMW Individual Aurora Diamond Green s bronzovo-zlatými doplnkami na lištách okolo bočných okien, ozdobných prvkoch a znakoch M8. Vo vnútri sa budeme môcť tešiť na fajnovú hnedú kožu, ktorú v automobilke pomenovali Taruma Brown.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJbmw.com
Predchádzajúci článokTest Hyundai Ioniq Electric: Viac než len príjemné vozenie
Nasledujúci článokŠkoda pracuje na novom Rapide! Je v tom ale jeden háčik…