Domov News eScooter – SEAT onedlho ukáže svoju prvú motorku

eScooter – SEAT onedlho ukáže svoju prvú motorku

eScooter sa stane prvou motorkou v portfóliu SEAT-u.

Oficiálne sa koncept eScooter predstaví ešte tento mesiac na veľtrhu  Smart City Expo World Congress v Barcelone

Španielska automobilka už dlhší čas deklamuje, že mestská mikromobilita bude patriť ku kľúčovým oblastiam, na ktoré v najbližšom čase upriami svoju pozornosť. A nielen deklamuje, pristúpila aj k činom. eScooter totiž nie je ani zďaleka jej prvým vozidlom, určeným pre mestskú mobilitu.

Okrem iného už predstavila dvojmiestne mestské miniautíčko Minimó a elektrickú kolobežku SEAT eXS Kickscoote powered by Segway. Popritom sa angažuje aj v carsharingových službách.

Paletu malých mestských ekologických približovadiel už onedlho rozšíri koncept elektrického skútra, príznačne nazvaného eScooter. Ten sa verejnosti oficiálne predstaví v Barcelone 21. novembra.

Silence S01, skúter, z ktorého vychádza španielsky eScooter.

V jeho prípade však nepôjde iba o štúdiu, ktorá nebude mať ďalšie praktické využitie, koncept by mal byť predzvesťou sériového modelu. Ten príde na trh už v priebehu budúceho roku s tým, že bude určený pre bežným záujemcov a aj pre spoločnosti, špecializujúce sa na zdieľanie vozidiel. SEAT sa tak stane prvou európskou automobilkou, ktorá do svojho portfólia zaradí relatívne výkonný elektrický skúter.

O jeho parametroch sa zatiaľ nevie nič konkrétne, budú zverejnené až na premiére. Niečo sa však o ňom predsa len dá povedať. Ak sme vyššie napísali „relatívne výkonný“, mysleli sme tým že jeho výkon bude ekvivalentný výkonu motocykla s objemom motora 125 cm3.  Ďalej vieme, že bol vyvíjaný v spolupráci s výrobcom elektrickým motocyklov Silence z Barcelony.

A keď sa pozrieme na stránku tohto španielskeho výrobcu, tak zistíme, že udávaným parametrom pre mestský elektrický skúter vyhovuje ich model S01 s maximálnym výkonom 11 kW. A ten využíva batériu s kapacitou 4,2 kWh.  Tá mu umožňuje dojazd necelých 140 kilometrov, maximálna rýchlosť je obmedzená na 100 km/h.

Uvidíme, nakoľko podobné budú aj parametre nového eScootru od SEATU a sme mimoriadne zvedaví, aká bude jeho cena. Ak by sme ju chceli aspoň orientačne odvíjať od modelu Silence S01, tak ten sa v Španielsku predáva za cenu od 6 300 eur vyššie.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!