Domov Elektromobilita Honda e k nám príde už v lete. Koľko si máme pripraviť?

Honda e k nám príde už v lete. Koľko si máme pripraviť?

Honda e
Honda e and Energy Management Images

S novými elektromobilmi sa v posledných mesiacoch roztrhlo vrece. Nie každý príde aj na náš trh, no Hondu e u nás stretávať budeme. 

Keď Honda svoj elektromobil ukázala ako štúdiu, nadšené reakcie odborníkov aj bežných motoristov výrazne prekročili očakávania automobilky. Na rozdiel od mnohých iných štúdií sa sériový model v porovnaní so štúdiou príliš nezmenil. A tak Honda môže očakávať, že sa do siene elektromobility podarí vstúpiť s plnou parádou. Auto od predstavenia prototypu v prvej polovici tohto roka oslovilo viac ako 40 000 predbežných záujemcov. Prvé dodávky sa začnú už v lete 2020.

Dve verzie, mestský dojazd

Novinka je vybavená elektrickým motorom, ktorý je k dispozícii s dvomi výkonmi 100 kW (136 k) alebo 113 kW (154 k) a pôsobivým krútiacim momentom 315 Nm. Batéria s kapacitou 35,5 kWh je jednou z najkompaktnejších vo svojej triede a napriek tomu poskytuje dojazd až 220 km na jedno nabitie, ideálne pre každodenné mestské dochádzanie. Funkcia rýchleho nabíjania tiež umožňuje dobitie na 80 % kapacity za 30 minút. Aby sa zachoval športový charakter automobilu, výkon sa prenáša cez zadné kolesá a tým sa zároveň umožňuje väčšia manévrovateľnosť prednými kolesami. Výsledkom je polomer zatáčania približne 4,3 metra, vďaka čomu má Honda e výnimočné manévrovacie schopnosti v mestských uličkách.

Ceny modelu Honda e potvrdené

Teraz sa pozrime na to, na koľko si Honda tohto mestského krásavca cení. Ceny začínajú na 26 990 € (vrátane štátnej dotácie) za verziu s výkonom 100 kW(136 k). Vyhotovenie „Advance“ s rozšírenou výbavou a motorom s výkonom 113 kW, bude k dispozícii za cenu 29 990 € (vrátane štátnej dotácie).

Advertisment

Patrik Šolc, obchodný riaditeľ a Country Manager spoločnosti Honda Motor Europe Ltd. Slovensko o novinke povedal: „Sme veľmi radi, že môžeme potvrdiť zahájenie predaja a slovenské ceny modelu Honda e. Model Honda e je stelesnením úsilia značky v oblasti elektrifikácie.“ Honda e je ďalší krok značky smerom k jej vízii, že 100 % jej vozidiel predaných v Európe v roku 2022 bude elektrifikovaných.

Honda e bude na Slovensku k dispozícii od leta 2020 vo vybraných autorizovaných dealerstvách.

Elektromobily budú v ČR po diaľniciach jazdiť zadarmo. A u nás?

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!