Japonská automobilka Subaru, plánuje do konca roku 2035 kompletne elektrifikovať celé svoje portfólio vozidiel.

Túto víziu odprezentovala spoločnosť Subaru na svojej tlačovej konferencií o vývoji nových technológii. Automobilka sľubuje vernosť svojmu záväzku, dodávať zákazníkom Pôžitok a pokoj mysli. Pripraviť sa tak môžeme na ďalšiu evolúciu plochých motorov Boxer s ktorými Subaru rozhodne neplánuje skončiť. Vývoj sa zameria aj na zdokonalenie pohonu všetkých štyroch kolies a asistenčných systémov vrátane EyeSight.

Japonská automobilka si stanovila tri hlavné dlhodobé ciele, pre zníženie uhlíkovej stopy svojich vozidiel

  • Do roku 2050 obmedzí všetky emisie CO2 z nových vozidiel predaných na celom svete o 90 %
  • Do roku 2030 predávať aspoň 40 % elektrifikovaných vozidiel značky Subaru
  • Do roku 2035 aplikovať technológie elektrifikácie, globálne, na všetky modely Subaru

Kľúčovým je fakt, že Subaru len nedávno uzavrelo partnerstvo s automobilkou Toyota, ktorá je lídrom v oblasti hybridných technológii. Spoločne uzavreté partnerstvo sa týka práve technológii potrebných pre elektrifikáciu vozidiel. Subaru by tak mohlo prebrať plug-in hybridnú sústavu z modelov Toyota a urýchliť tak elektrifikáciu svojho modelového portfólia.

Z doposiaľ známych informácii vieme, že Subaru pripravuje vlastný vývoj akéhosi Strong-Hybridu. Ten by mal technologicky vychádzať zo zástavby Toyoty a predstavený by mal byť koncom roka 2029. Zhruba v rovnakom čase, čiže koncom aktuálneho desaťročia, by mali obe automobilky predstaviť čistý elektromobil na ktorom rovnako pracujú spoločne.

Aj napriek tomu že využívame technológie Toyoty, chceme vyrábať hybridy, ktoré budú s ideológiou Subaru,“ dodal Hlavný technologický inžinier Tetsuo Onuki. „Nieje to len o redukcií emisii CO2. Chceme aj naďalej vylepšovať bezpečnosť našich vozidiel a výkon systému pohonu všetkých kolies.

Subaru Forester e-Boxer – po prvýkrát prichádza v hybridnej verzii, poznáme už ceny

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!