Domov News Nový Hyundai i20 už v Ženeve, dostane digital cockpit. Príde aj i20N?

Nový Hyundai i20 už v Ženeve, dostane digital cockpit. Príde aj i20N?

hyundai-i20

Kórejská automobilka predstaví tretiu generáciu modelu Hyundai i20 v Ženeve. Dizajn podľa prvých obrázkoch sľubuje dynamický a športový vzhľad!

 

hyundai-i20

Nová generácia malého kompaktného modelu Hyundai i20 prinesie jedinečný dizajn. Ako prvý model automobilky, ponesie nový dizajnérsky jazyk.

Prvé skice ukazujú športovejší a dynamickejší vzhľad novej i20-ky. Kaskádovitá mriežka chladiča vytvára horizontálne línie prednej časti a zasahuje do bokov. Výsledkom je široká a nízko položená karoséria. Široký postoj podčiarkuje aj jedinečná svetelná stopa. Výrazná línia bokov karosérie umocňuje športové proporcie vozidla. Zadnú časť dopĺňajú horizontálne tvarované svetlá plynule spojené so zadným sklom.

Hyundai i20 by tak mal byť vôbec prvým modelom automobilky ktorý bude mať prepojené zadné skupinové svetlá. Ostrá negatívna krivka C-stĺpiku pripomína model Opel Astra. Z predného a bočného uhla nová i20 veľmi nápadne pripomína ďalší model Oplu, Corsu.

hyundai-i20

 

Príde aj ostré i20N

 

Agresívne tvarovanie, ako aj predný športový nárazník, spliter či zadný difúzor a spojler naznačujú športové ambície modelu. S najväčšou pravdepodobnosťou sa možno už v závere roka dočkáme aj ostrej verzie i20N!

Nový dizajnérsky jazyk sa vyznačuje harmóniou a dokonalým vyvážením štyroch základných prvkov, ktorými sú: proporcie, architektúra, styling a technológia. Zámerom tohto dizajnového smeru je obohatiť vozidlá značky Hyundai o prirodzenú krásu a výrazným vzhľadom vytvoriť vyššiu emotívnu hodnotu a príťažlivosť.

Hyundai-i20-interier
Zdroj: carscoops.com
Prvý Hyundai s plne digitálnym prístrojovým štítom

Interiér na fotkách bohužiaľ nie je. Portálu carscoops.com sa však podarilo odfotografovať aspoň časť prístrojovej dosky. Na fotografií je jasne vidieť nový digitálny prístrojový štít, to potvrdzuje aj oficiálna tlačová správa automobilky.

Ikonický tvar interiéru úplne nového modelu i20 vytvárajú horizontálne lišty palubnej dosky. Ich úzky tvar podčiarkuje šírku prednej časti a jemne prekrýva výduchy klimatizácie. Eleganciu a estetickú hodnotu interiéru umocňujú nová digitálna prístrojová doska a palubná doska, pričom obe využívajú dve 10,25-palcové obrazovky.

Nová, v poradí tretia generácia modelu i20 sa predstaví v marci 2020 na autosalóne v Ženeve. Ďalšie detaily budú zverejnené už čoskoro.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokPotvrdené Hummer bude skutočne elektromobilom
Nasledujúci článokNová Octavia RS iV sa prezentuje na prvých skicách