Na maďarskej diaľnici vodič s prívesným vozíkom zjavne myslel na niečo iné, keď sa namiesto pripojenia do normálneho pruhu otočil do protismeru.

Dopravná nehoda sa stala na maďarskej diaľnici, kde sa stretávajú cesty M25 a M3. Všetky dopravné značky jasne navigujú vodičov, ktorým smerom majú ísť. Zábery, ktoré predchádzali tomuto videu a následnej kolízii, neukazujú, že by 67-ročný vodič terénneho vozidla nebol v poriadku.

Dopustil sa však zásadnej chyby, ktorá mohla mať fatálne následky. Na konci zákruty totiž zabočil ostro doľava a prešiel na diaľnici do protismeru – navyše s prívesným vozíkom. Tým skrížil cestu prichádzajúcim autám, ktoré jazdili podľa všetkých dopravných pravidiel a vo svojom pruhu.

Rýchla reakcia vodiča minivanu zachránila životy

Ako prvý sa do rany dostal minivan, v ktorého útrobách sedeli obaja rodičia so štyrmi deťmi. Aj keď šofér minivanu už zrážke nedokázal zabrániť. V poslednej chvíli stočil volant doprava a ako miesto nárazu zvolil zadnú časť pripojeného prívesu. Znížila sa tak sila nárazu a nikto v aute sa vážne nezranil. Sila nárazu ale bola naozaj veľká, to dokazujú aj záznamy z kamerových systémov. Všetci ostatní prichádzajúci účastníci cestnej premávky dokázali zareagovať v pravej chvíli a bezpečne zastaviť.

Zdroj: TV Košice

Čo robiť, ak vidíte auto, ktoré ide zlým smerom?

Pokiaľ máte možnosť, okamžite zavolajte na tiesňovú linku 112 alebo zastavte pri najbližšom pohotovostnom telefóne na diaľnici a zapnite výstražné svetlá. Informačné tabule v niektorých krajinách takéhoto nebezpečného vodiča na ceste okamžite hlásia. Ak ste teda započuli info o vozidle, ktoré vám zrejme ide v protismere jazdy, spomaľte, udržujte bezpečnú vzdialenosť od ostatných áut a jazdite v pravom pruhu.

Čo/Kto spôsobuje takého správanie?

  • Vodiči pod vplyvom drog, alkoholu alebo liekov
  • Roztržitosť
  • Vodiči, ktorí nepoznajú cestu
  • Zlé označenie
  • Nedostatočná viditeľnosť
  • Ospalí, unavení alebo starší vodiči

Aj keď sú nehody kvôli nesprávnej strane jazdy na ceste dosť neobvyklé a tvoria iba asi 3 % všetkých nehôd motorových vozidiel, sú jedným z najnebezpečnejších. Ide v podstate o priamu čelnú zrážku, ktorú málokto prežije. Ak však takáto nehoda nemá za následok smrť, zranenia, ktoré účastníci utrpia, sú často veľmi ťažké a majú dlhodobé následky. V tomto prípade dúfame, že si starší pán už za volant nesadne.

Zdroj: infostart

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!