Domov News Ford Fiesta a veľa maskovania. Veľa kriku pre nič alebo aj nie?

Ford Fiesta a veľa maskovania. Veľa kriku pre nič alebo aj nie?

Začiatkom tohto roka obleteli svet zábery zo špionáže klasického modelu Ford Fiesta vo verzii hatchback. Model bol celkovo pokrytý maskovaním, aj keď táto paráda je iba kvôli plánovanému faceliftu v strede svojho výrobného cyklu.

Plánuje sa iba mierna úprava štýlu tohto vozidla. Súčasná Fiesta, teraz už siedma generácia, debutovala v modelovom roku 2017. No a najnovšie špionážne zábery ukazujú, že hatchback zhodil značnú časť svojej maskovanej zadnej časti, čo odhaľuje tento malý hatchback. Na prvý pohľad ide o tvary, ktoré vyzerajú celkom povedome.

Veľa kriku pre nič

Extra kamufláž musela byť iba niečo ako návnada, pretože auto vyzerá celkom podobne ako to, ktoré sa dnes predáva. Zadná časť vyzerá na prvý pohľad úplne odhalene, ale okraje masiek zakrýva pásmo kamufláže. Inak to vyzerá takmer bez akéjkoľvek zmeny. Predná časť vozidla má stále veľa kamufláží, ktoré zakrývajú kapotu a väčšinu prednej masky. Môžeme však vidieť nový dizajn nárazníka, ktorý sedí pod novými svetlometmi. Tie sa zdajú byť v plnej elegancii doplnené prepracovanou maskou chladiča.

Neočakávame, že Ford pod kapotou urobí nejaké zmeny. Automobilka so sídlom v Dearborne nedávno do modelu Fiesta pre modelový rok 2020 zaradila mild hybridný systém. Ten spáruje 48-voltový hybridný systém s 1,0-litrovým trojvalcovým motorom EcoBoost. Ford daroval vozidlu aj sedemstupňovú automatickú prevodovku. Súčasná ponuka motorov by mala pokračovať najmenej do roku 2026. Potom Ford uvádza, že každý európsky model bude ponúkaný s hybridným alebo plne elektrickým pohonom.

Bye Bye USA

Aktualizovaný model Ford Fiesta by mal debutovať niekedy na jar 2022 a nasledovať by mal športovejší variant ST. V USA sa tohto modelu napríklad vôbec nedočkajú. Ford tu jeho predaj jednoducho prerušil, keď sa rozhodol zamerať sa viac na výrobu výnosnejších crossoverov, SUV a nákladných automobilov. Aj keď tento krok zanechal značku bez cenovo dostupnej základnej ponuky. To je úloha, ktorú má nový pickup Maverick plniť, aj keď nie každý chce mať doma “nákladné” auto. Aktuálna verzia sa tak dočká faceliftu po 3 rokoch a uvidíme, ako dlho sa na našom trhu ohreje. Minimálne v tejto podobe, ako ju poznáme.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 1

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!