Domov News Slovensko bude zase raz svetové. Budúci rok bude hostiť finále prestížneho motokárového...

Slovensko bude zase raz svetové. Budúci rok bude hostiť finále prestížneho motokárového šampionátu SWS

Jeden z najväčších výrobcov motokár na svete, spoločnosť SODI KART, si za miesto svojich značkových pretekov a svetového finále vybrala pre rok 2023 motokárové centrum na Slovakia Ringu.

Oznámenie o mieste konania budúcoročného finále SODI WORLD FINAL prebehlo nedávno v Paríži počas slávnostného ceremoniálu v svetoznámom kabaretnom podniku Lido na Champs-Élysées. Kúsok od Paríža sa totiž konalo tohtoročné finále motokárových pretekov SODI WORLD SERIES (SWS). Zúčastnilo sa na nich vyše 300 pretekárov z viac ako 45 krajín sveta.

Preteky SWS sa počas celého roka konajú na rôznych motokárových dráhach, ktoré používajú motokáry značky SODI. V súčasnej dobe predstavuje SWS svetovo najväčší formát motokárového pretekania pre bežnú verejnosť. V SWS systéme je aktuálne registrovaných vyše 70-tisíc jazdcov. Tí počas roka jazdia a súťažia na bežných motokárach z lokálnych požičovní. Postupne zbierajú body za každé preteky do celkového hodnotenia. Každý rok sa potom tí najlepší z každej krajiny stretnú vo veľkom svetovom finále. V piatich kategóriách, v niektorej hosťujúcej krajine.

Rozhodla profesionalita

Miestom pre konanie SODI WORLD FINAL 2023 bolo vybrané Slovenské motokárové centrum v areáli Slovakia Ringu, ktoré bolo otvorené v roku 2019. Ako jediné na Slovensku disponuje licenciou CIK-FIA pre organizovanie svetových podujatí. Preteky SWS si síce takú licenciu nevyžadujú, no prinášajú so sebou veľký význam a poctu slovenskému motokárovému svetu. Pre budúcnosť tohto športu u nás je to skutočne neoceniteľné.

Samotný výrobca a organizátor pretekov bol pri osobnej prehliadke areálu ohromený jeho vybavením a profesionálnou úrovňou. V spojení so športoviskom X-bionic Sphere v neďalekom Šamoríne, ktoré poskytne potrebné zázemie a ubytovanie pre všetkých účastníkov a organizátorov, vytvára motokárové centrum ideálne miesto na organizovanie podujatia tohto typu.

Presný dátum svetového finále SWS na Slovensku ešte nie je stanovený. Predpokladá sa však, že to bude v prvej polovici júla 2023.

 

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!