Domov News Mitsubishi v Európe upadlo do kómy, z trhu sťahuje L200

Mitsubishi v Európe upadlo do kómy, z trhu sťahuje L200

Ak by sa v Mitsubishi držali vyhlásenia z roku 2019, v Európe by sme si už žiadny automobil s tromi diamantmi v znaku nekúpili. Teraz na konci dlhého tunela bliká svetlo nádeje, že Mitsubishi v Európe nebude iba do počtu.

Najvýznamnejšou novinkou Mitsubishi v roku 2022 bol vtip. Nič proti automobilových dvojičkám, niekedy majú svoj zmysel, ale nikdy sa neprezentovali štýlom ako ASX. Mitsubishi niekoľko mesiacov pred oficiálnou premiérou zverejňovalo tajomné obrázky novej generácie u nás pomerne obľúbeného a obchodne úspešného crossoveru ASX, aby napokon odhalilo preznačkovaný Renault Captur. ASX sa pritom ešte nepredáva a nie sú ani známe jeho ceny. Stane sa tak až na jar.

Mitsubishi

Koniec modelu L200, pomoc Renaultu

Od začiatku roka 2023 Mitsubishi zastavilo kvôli emisiám predaj pick-upu L200. Momentálne je možné toto vozidlo zakúpiť len zo skladových zásob. Podľa stránky slovenského importéra je na predaj posledných 5 kusov.

Pomôcť oživiť značku Mitsubishi má v Európe Renault. Tento rok sa teda začne predávať model ASX a v budúcom roku nový Colt, ktorý bude zase prezlečeným Cliom. To má prejsť v tomto roku faceliftom. V roku 2025 by mal prísť výrazný facelift ASX, ktorý sa má dizajnovo aj technicky viac odpútať od Capturu. ASX dostane viac japonských komponentov a vizuálne by sa tieto dve vozidlá mali viac odlišovať. Okrem týchto modelov stále zostávajú v ponuke Space Star a Eclipse Cross. O nejakej náhrade za tiež obľúbený Outlander zatiaľ na verejnosti nepadlo ani slovo. Oživenie Lanceru či Pajera zrejme tiež nie je v pláne. Otázna je tiež miera elektrifikácie. ASX prevezme plug-in hybridný systém z Capturu, Colt môže urobiť to isté, no čistý elektromobil zrejme Mitsubishi do roku 2025 ponúkať nebude.

Mitsubishi

Mitsubishi v roku 2022 predalo na Slovensku celkovo 200 vozidiel (116x M1 a 84x N1), čím dosiahlo trhový podiel 0,23 %. To je v porovnaní s rokom 2021 pokles o 60,55 %. Cieľom spolupráce s Renaultom je dosiahnuť ročný predaj Mitsubishi na európskom trhu aspoň 130 tisíc vozidiel a dosiahnuť trhový podiel 1 %. V podobných číslach by sa malo Mitsubishi pohybovať aj na Slovensku. Uvidíme, či mu v tom ASX pomôže.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 4.7 / 5. Počet hodnotení 6

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokMilujete F1 a Mercedes? Toto SL 63 budete chcieť
Nasledujúci článokChrysler prináša megadisplej s virtuálnym asistentom a…

1 COMMENT

  1. […] táto spolupráca je pre obe značky aj európskych zákazníkov výhodná. Po ukončení predaja Mitsubishi L200 totiž poctivých pracantov s korbou na trhu veľa nezostalo. Dongfeng Rich 6 si to teda na trhu […]

Comments are closed.