Domov News Honda e:NY1 je elektrické SUV do európskych ulíc

Honda e:NY1 je elektrické SUV do európskych ulíc

Kompaktné SUV Honda e:NY1 je postavené na úplne novej podvozkovej platforme. Ponúkne dojazd vyše 400 km.

Honda e:NY1 (názvom pripomínajúce anglické slovíčko „anyone“ – ktokoľvek) využíva všetky výhody elektrickej podvozkovej platformy. Krátky predný previs, veľké kolesá a dlhý rázvor osí kolies vytvárajú dojem mohutného postoja a vnútorného priestoru napriek kompaktnému pôdorysu karosérie zaraďujúcej toto vozidlo do segmentu B. Model e:Ny1 prvýkrát predstavuje úplne novú elektrickú identitu značky Honda s bielymi znakmi „H“ na celom vozidle vrátane predného štítu, stredových krytov kolies a volantu. Okrem toho sa na zadných dverách nachádza nový typ písma s nápisom „Honda“, ktorý bol vytvorený elektrické Hondy novej generácie.

Honda e:NY1

Model e:Ny1 je postavený na novo vyvinutej platforme e:N Architecture F. Tá využíva elektromotor umiestnený vpredu. Platforma á sa zameriava na tri základné atribúty: špecializovanú štruktúru karosérie s vysokou tuhosťou, nízke ťažisko a starostlivo riadenú aerodynamiku pod podlahou. Honda preto tvrdí, že e:NY1 poskytne zábavnú a sebavedomú jazdu.

Zatiaľ jediná možnosť pohonu

Platforma obsahuje integrovanú pohonnú jednotku, elektromotor a prevodovku tri v jednom. Vďaka tomu dosahuje maximálny výkon 150 kW (204 koní) a krútiaci moment 310 Nm, čo sú momentálne na poli elektrických vozidiel štandardné hodnoty. Pod podlahou je uložená vysokokapacitná lítium-iónová batéria s kapacitou 68,8 kWh umožňujúca dojazd do 412 km (WLTP) a schopnosť rýchlo nabíjania z 10 na 80 % za 45 minút.

Advertisement

Honda e:NY1

Vysokopevnostná oceľ bola použitá na 47 % miestach karosérie, čím sa zabezpečila jej vysoká torzná tuhosť a ľahkosť. Spolu s novou platformou a pohonnou jednotkou ponúkajú dynamický výkon, výnimočný komfort a kultivovanosť, ktoré vodiči očakávajú od najnovšieho elektromobilu značky Honda.

Honda e:NY1

Model e:Ny1 je ďalším krokom v našej ceste k elektrifikácii v Európe,“ uviedol Tom Gardner, hlavný viceprezident spoločnosti Honda Motor Europe, Ltd. „Naša vývojová filozofia spája inteligentnú technológiu orientovanú na zákazníka s krásnym dizajnom a zábavnou dynamikou jazdy. Toto najnovšie SUV je príkladom záväzku spoločnosti Honda k elektrifikácii a predstavuje najnovší krok na našej ceste k nej.

Bližšie informácie o vozidla Honda zatiaľ nezverejnila. Nepoznáme ani ceny a termín uvedenia modelu e:NY1 na trh. Prvým elektromobilom značky Honda predávaným v Európe je model e.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 1

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

1 COMMENT

Comments are closed.