Domov News Elektromobily sú čoraz dostupnejšie, Škoda Enyaq už od 649 € mesačne

Elektromobily sú čoraz dostupnejšie, Škoda Enyaq už od 649 € mesačne

Atraktivita elektrických vozidiel nespočíva iba v nižších prevádzkových nákladoch, ale spaľovacím vozidlám sa dokážu vyrovnať aj cenou, možnosťami financovania a najnovšie aj operatívnym lízingom. 

Škoda Auto Slovensko v spolupráci so Škoda Financial Services a participujúcimi autorizovanými partnermi prichádza s atraktívnou ponukou operatívneho lízingu pre model Enyaq. Napríklad mesačná splátka variantu Enyaq 80 teraz vychádza už na 649 eur bez DPH pri dobe prenájmu na 36 mesiacov a nájazde 15 000 km ročne. Táto čiastka pritom korešponduje s lízingovou splátkou podobne vybaveného ekvivalentu zo sveta spaľovacích automobilov – modelu Škoda Kodiaq. K dispozícii sú aj ďalšie verzie – Enyaq 60 s mesačnom splátkou 545 eur bez DPH či Enyaq 80x s pohonom všetkých kolies za 677 eur bez DPH mesačne.

Enyaq operatívny lízing

Vďaka nášmu novému produktu sa stáva elektromobilita pre jednotlivcov i firmy opäť dostupnejšia. S programom Škoda Enyaq BezStarostí mimo iného odstraňujeme predsudky a bariéry zákazníkov voči elektromobilom. S našim programom tak búrame mýty, že elektromobily sú príliš drahé, nabíjanie je komplikované, dojazd nedostačujúci, oprava batérie nákladná, alebo že vozidlo rýchlo stráca svoju hodnotu,“ uviedol Jaroslav Hercog, riaditeľ spoločnosti Škoda Auto Slovensko a dodal: „Program BezStarostí je atraktívne riešenie určené pre jednotlivcov aj podnikateľov, vďaka ktorému si užijú nový elektromobil bez vstupného finančného vkladu. V mesačnej splátke je zahrnuté kompletné poistenie, registračný poplatok, sada zimných pneumatík vrátane prezutia a uskladnenie, či kompletný servis vozidla spojený s bežným opotrebením po celú dobu lízingu, vďaka čomu jazdia doslova bez starostí. Súčasťou ponuky sú aj zvýhodnené nabíjacie programy v spolupráci so sieťou GreenWay.“

O servis, poistenie aj administratívu máte postarané

Lízingová splátka tak korešponduje s porovnateľnými SUV modelmi vybavenými konvenčným spaľovacím motorom. Zákazník navyše získava celý súbor služieb, ktoré mu umožnia úplne bezproblémové spolužitie s elektromobilom Škoda Enyaq. Splátka totiž obsahuje registračný poplatok, PZP i KASKO (havarijné) poistenie od spoločnosti Allianz, záručný aj pozáručný servis po celú dobu prenájmu, zimné pneumatiky vrátane prezutia a uskladnenia, či napríklad asistenčné služby. Všetky obavy z elektromobilu, či už ide o obstarávaciu cenu, opravu batérie či stratu hodnoty, sú týmto presvedčivo vyvrátené. Vašou prakticky jedinou starosťou je dopĺňanie vody do ostrekovačov a nabíjanie, ale aj to bude v rámci operatívneho lízingu výhodné.

Škoda si v spolupráci so sieťou nabíjacích staníc GreenWay pripravila programy s predplatenými kWh (Fleet 300, 500, 750, 1 000) s možnosťou ich využitia v sieti GreenWay, ako aj u všetkých roamingových partnerov na Slovensku alebo v zahraničí (napr. ZSE Drive, Ionity). Pri šesťmesačnej viazanosti pritom zákazník získava zľavový kupón v hodnote ceny jedného mesiaca služby.

Enyaq operatívny lízing

Registrácie elektromobilov stúpajú

Celkový trh s novými automobilmi na Slovensku rástol za prvých päť mesiacov roka 2023 o 16 %. Segment elektrických vozidiel si pripísal zatiaľ najvýraznejší nárast – až o 61 %. Najpredávanejším elektromobilom na Slovensku je prakticky od uvedenia na trh práve Škoda Enyaq.

Enyaq operatívny lízing

Variant Enyaq 60 poháňa elektromotor s výkonom 132 kW (180 koní) a krútiacim momentom 310 Nm. Batéria s kapacitou 62 kWh vystačí na dojazd 375-397 km v kombinovanom cykle WLTP. Batéria sa pri nabíjacom výkone 120 kW nabije z 10 na 80 % za 35 minút. Silnejšia verzia Enyaq 80 používa elektromotor s výkonom 150 kW (204 koní) a krútiacim momentom 310 Nm. Obsahuje batériu s väčšou kapacitou – až 82 kW, umožňujúcou dojazd 510 – 542 km v kombinovanom cykle WLTP. Táto verzia ponúkne aj vyšší maximálny výkon nabíjania 135 kW, čo skráti dobu nabíjania z 10 na 80 % na 29 minút. Medzi kľúčové prvky automobilu patrí veľký vnútorný priestor, tichá a komfortná jazda, základný objem batožinového priestoru až 585 litrov či veľká, 13-palcová obrazovka multimediálneho systému. Škoda Enyaq je elektromobilom, ktorý vďaka efektívnemu využívaniu energie, skvelej aerodynamike a rýchlemu nabíjaniu nie je problém vziať ani na dlhé, niekoľko stokilometrové cesty, čo máme v redakcii už vyskúšané.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 3.7 / 5. Počet hodnotení 3

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokRange Rover omladil Evoque
Nasledujúci článokBMW M chce zachovať emócie aj pre modely EV