Domov News Nový Touareg sa už dá objednať. Na najpopulárnejšiu verziu si treba pripraviť...

Nový Touareg sa už dá objednať. Na najpopulárnejšiu verziu si treba pripraviť 80-tisíc

Volkswagen uvádza na slovenský trh modernizovaný Touareg. Poznáme výbavu aj ceny.

Modernizovaný Touareg sa dá na prvý pohľad rozoznať podľa nového dizajnu predného nárazníka a masky chladiča. Zvlášť nápadným prvkom sú adaptívne svetlomety „IQ.Light – HD-LED-Matrix“ s tromi osvetľovacími modulmi na každej strane, ktoré sú súčasťou štandardného vybavenia. Celkový počet 38 400 mikro-LED v svetlometoch umožňuje ešte presnejšie „vyrezávať“ protiidúce vozidlá. Každý modul lemuje LED denné svetlo v profile písmena L, ktoré spolu s osvetlenou lištou v maske chladiča vytvárajú ľahko identifikovateľnú svetelnú grafiku vo dne aj v noci. Na zadnej časti karosérie sú novým dizajnovým prvkom zadné skupinové svetlá spojené svietiacou lištou a červeným osvetleným logom VW v strede.

Touareg

Touareg má po facelifte sériovo dodávaný digitálny prístrojový panel „Innovision Cockpit“ integrujúci digitálny združený prístroj s uhlopriečkou 30,5 cm a centrálny dotykový displej systému infotainmentu s uhlopriečkou 38,1 cm pod spoločným krycím sklom. Displej umožňuje zobrazovanie máp navigácie vo vysokom rozlíšení, zahŕňa zdokonalené hlasové ovládanie s online podporou a rozhranie App Connect (Apple CarPlay, Android Auto) umožňujúce pripojenie smartfónu bez kábla. V kabíne sú rozmiestnené USB-C porty so zvýšeným výkonom  45 W na rýchlejšie nabíjanie mobilných zariadení.

Touareg

Naftový motor a plug-in hybrid

Nový Touareg sa na Slovensku predáva s tromi verziami pohonu, založenými na turbodúchadlom prepĺňaných motoroch V6 s priamym vstrekovaním paliva a objemom 3,0 litra. Obľúbený naftový motor 3.0 TDI je naďalej na výber v dvoch verziách s výkonom 170 kW (231 k) alebo 210 kW (286 k). Obidve verzie majú 8-stupňovú automatickú prevodovku a systém pohonu všetkých kolies 4MOTION so samosvorným medzinápravovým diferenciálom.

Plug-in hybrid vo verzii eHybrid tvorí benzínový motor V6 3.0 TSI s výkonom 250 kW (340 k), ktorý v kombinácii s elektromotorom s výkonom 100 kW (136 k) poskytuje systémový výkon 280 kW (381 k). Elektromotor je umiestnený v modifikovanej skrini 8-stupňovej automatickej prevodovky. Zdrojom elektrickej energie je lítiovo-iónová akumulátorová batéria s kapacitou 14,3 kWh, uložená pod podlahou batožinového priestoru. S úplne nabitou batériou má Touareg 3.0 TSI eHybrid dojazd na elektrinu do 52 km (kombinovaný dojazd podľa WLTP).

Touareg

Dve výbavy

Na Slovensku sa Touareg aktuálne ponúka v dvoch verziách vybavenia – luxusnejšej Elegance a športovo ladenej R-Line (len s motormi TDI). Verzia Elegance s motormi TDI má štandardne napríklad 2-zónovú klimatizáciu Climatronic s funkciou čistenia vzduchu Air Care, svetlomety „IQ.Light – HD-LED-Matrix“ a LED zadné svetlá, navigačný systém Discover Premium s 8 reproduktormi a prípravou na online služby VW Connect, vyhrievané predné sedadlá, kožené poťahy sedadiel a 18-palcové disky kolies „Cascade“. Touareg Elegance eHybrid má navyše 4-zónovú klimatizáciu, elektricky ovládané panoramatické strešné okno a 19-palcové disky „Tirano“.

Verzia R-Line sa navonok líši špecifickým dizajnom masky chladiča a nárazníkov R-Line a 19-palcovými diskami „Coventry“. V interiéri má hliníkové dekoračné obklady, vyhrievaný športový volant R a 18-smerovo elektricky nastaviteľné predné sedadlá ergoComfort s koženými poťahmi.

Touareg

Príplatková výbava a ceny

Priplatiť si bude potrebné za head-up displej, systém nočného videnia, ventiláciu a masážnu funkciu predných sedadiel, 4-zónovú klimatizáciu, strešné okno, vzduchový podvozok v niekoľkých verziách (aj s natáčaním zadných kolies a aktívnou elektromechanickou stabilizáciou náklonu), off-road balík, audiosystém Dynaudio s výkonom 730 W, 13 reproduktormi a subwooferom alebo viaceré disky z ľahkej zliatiny až do veľkosti 22 palcov.

Najlacnejší Touareg Elegance 3.0 V6 TDI s výkonom 170 kW (231 k) stojí od 69.900 €, najdrahší eHybrid stojí od 88 790 €. Najpopulárnejšia verzia 3,0 V6 TDI s výkonom 286 koní je ocenená na 80.490 €.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 4.1 / 5. Počet hodnotení 24

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokTEST SsangYong Musso Grand – jeho predná maska funguje lepšie ako majáky
Nasledujúci článokAlpine A110 R Le Mans oslavuje 100 rokov najznámejších vytrvalostných pretekov