Domov SPRÁVY News Alpine A110 R Le Mans oslavuje 100 rokov najznámejších vytrvalostných pretekov

Alpine A110 R Le Mans oslavuje 100 rokov najznámejších vytrvalostných pretekov

Vytrvalostné preteky 24h Le Mans oslavujú storočnicu. Blahoželanie posiela aj francúzsky výrobca svojou limitovanou edíciou. Alpine A110 R Le Mans je skvelý darček k oslave, avšak má jeden obrovský háčik.

Francúzsky výrobca sa stále udržuje v povedomí automobilovej verejnosti, a to aj napriek tomu, že vo svojom portfóliu má stále len jeden model. Teraz sa pripomína oslavnou limitkou azda najpopulárnejších automobilových okruhových pretekov všetkých čias. Alpine A110 R Le Mans sa síce už dá objednať, no má to však jeden veľký problém.

Alpine A110 R Le Mans

Ostrejšia verzia R

Základom tejto limitovanej edície je klasické R-ko, ktoré už poznáme. Pre zhrnutie, verzia R prináša množstvo doplnkov karosérie z uhlíkových vlákien alebo balík Road & Track. To v preklade znamená dodatočné zníženie svetlej výšky a taktiež výstuhu, vďaka ktorej je karoséria tuhšia o päť percent. Limitovaná edícia so sebou navyše prináša nové naladenie podvozku, vďaka čomu sa z neho stáva ešte lepšia hračka na pretekárske okruhy.

Alpine A110 R Le Mans

Solídne výkony

Motor umiestnený v strede už veľmi dobre poznáme. Ide o štvorvalec s objemom 1,8 litra, ktorý produkuje rovných 300 konských síl. Aj keď tento výkon nie je nijak extra oslnivý, v kombinácií s hmotnosťou len 1085 kilogramov dokáže s autom narobiť divy. Už len zrýchlenie z nula na sto kilometrov za hodinu hovorí samo o sebe. S časom 3,9 sekundy sa radí medzi najlepšie vozy s pohonným ústrojenstvom takýchto parametrov.

Alpine A110 R Le Mans

Vyčačkané R-ko

Čo sa vizuálnej stránky týka, táto limitka upúta svojim farebným prevedením. Pomerne vkusné lakovanie kombinuje bielu s uhlíkovými vláknami a decentnou modrou linkou naprieč celou karosériou. Okrem spomínanej linky nachádzame aj množstvo detailov v tomto farebnom prevedení, ako napríklad samotné označenie modelu. Ako to už pri všetkých limitovaných edíciách býva zvykom, aj tu máme nálepky a plakety takmer na každom rohu. Okrem farby karosérie a týchto detailov je verzia Le Mans oproti klasickému R-ku na nerozoznanie.

A teraz ten háčik

So záverom sa dostávame aj k spomínanému háčiku, ktorý so sebou táto novinka prináša. Základný model Alpine A110 má štartovaciu cenu približne 64-tisíc eur. Ak by sa vám málilo, môžete siahnuť po ostrejšej verzii S, ktorej cenovka začína na 77 500 eur. Teraz si podržte klobúky. Limitka vás podľa českého konfigurátora vyjde na mastných takmer 140-tisíc eur. Síce je pravda, že vyrobených bude len 100 kusov, lenže v tejto cenovej kategórii sa už pohybujú autá ako Porsche 911 T alebo BMW M3.

 

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 1

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokNový Touareg sa už dá objednať. Na najpopulárnejšiu verziu si treba pripraviť 80-tisíc
Nasledujúci článokAlfa Romeo hrá vabank. Vsadí all-in na elektrickú kartu, no predtým predstaví športiak za milión