Domov News Superšportová Pininfarina B95 si vytvorí svoju vlastnú triedu

Superšportová Pininfarina B95 si vytvorí svoju vlastnú triedu

Pininfarina je jedným z najemotívnejších mien v automobilovom priemysle. Najnovším modelom, ktorý hrdo nesie toto meno, je model s označením B95. Ide o plne elektrické hyperauto založené na modeli Battista, ale s karosériou typu „speedster“.

Písmeno „B“ v názve znamená „Barchetta“ ako prikývnutie na pútavý tvar tela a „95“ signalizuje 95 rokov od založenia spoločnosti Pininfarina S.P.A do plánovaného začiatku výroby B95 v roku 2025. Paolo Dellachà, generálny riaditeľ Automobili Pininfarina, povedal: „Toto je zatiaľ najvzrušujúcejšia kapitola príbehu Automobili Pininfarina. Predstavenie B95 sa stane tretím z troch stavebných blokov. Najprv sme predstavili Battista Edizione Nino Farina, potom dizajnový koncept PURA Vision. Teraz naša nová Barchetta ukazuje, ako možno tieto princípy dizajnu aplikovať.“

Poteší chýbajúca strecha

S modelom Pininfarina B95 bude exkluzivita jednoznačne zaručená, pretože sa plánuje vyrobiť iba 10 exemplárov. Cenu zatiaľ nepoznáme, ale očakáva sa, že výrazne presiahne model Battista, ktorý stojí zhruba 2 milióny libier. Dvojfarebný lak na karosérii tvoria metalické farby s názvom „Bronzo Superga“ a „Giallo Arneis“ vpredu s lesklou čiernou „95“ priamo na ráme kokpitu. Na tomto modeli nájdeme aj slušné množstvo karbónu vrátane predného splitteru a zadného aero vývodu.

Na mieru šitá sada 20-palcových predných a 21-palcových zadných kovaných hliníkových kolies  slúži na odlíšenie od modelu Battista. Samozrejme, za najväčšiu zmenu považujeme to, čo nevidíme. Teda chýbajúce čelné sklo a strechu, vďaka čomu môže model B95 poskytnúť nekompromisný zážitok z jazdy s otvorenou strechou.

Monštruózny výkon

Interiér sa podľa Pininfariny stáva stelesnením klasického pretekárskeho auta s futuristickým dizajnom. K dispozícii je palubná doska z uhlíkových vlákien s čalúnením z hnedej kože s vyrazeným vzorom na mieru. Dvojdielny dizajn sedadiel našiel svoju inšpiráciu v koncepte PURA Vision, s jedinečnými hliníkovými vložkami. Pininfarina tvrdí, že každý z 10 kusov modelu B95 prinesie unikátnosť vďaka neobmedzeným možnostiam personalizácie.

Hnacie ústrojenstvo pochádza priamo z modelu Battista. Batéria s výkonom 120 kW dodáva energiu elektromotoru s výkonom 1 873 koní a krútiacim momentom 2 340 Nm, takže zrýchlenie z 0 na 100 km/h trvá menej ako dve sekundy a maximálna rýchlosť presahuje 300 km/h. Pre cestujúcich v modeli B95 sa odporúča celotvárová prilba. Monštruózny výkon sa prenáša na obe nápravy. Pokiaľ sa rozhodnete ísť cestou spaľovacích motorov, existujú ekvivalenty ako napríklad McLaren Elva či Ferrari Monza SP1. Treba však rozhodne uznať, že model Pininfarina B95 si vytvára svoju vlastnú triedu.

 

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 3

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokAAA AUTO poskytne zákazníkom ako prvý predajca bezplatné overenie histórie vozidiel
Nasledujúci článokAko testovacie jazdy pomáhajú zákazníkom nájsť ideálne auto