BMW usilovne pracuje na nástupcovi Európskymi normami „potopenej“ M3. Dva týždne pred premiérou unikli fotky a základné informácie.

Tento rok sa u BMW rozhodli vsadiť všetko na kartu športových automobilov. Na trh oficiálne prišla nová M5, takisto sa chystá oživenie legendárnej rady 8 a odhalenie nového roadsteru Z4, ktorý sa vyvíja v spolupráci s automobilkou Toyota. Netreba však zaujímať na nové kompaktné kupé, radu 2. Táto zadokolka sa dočká nového vrcholného spracovania v podobe M2 Competition.

BMW M2 Competition sa však svetu má ukázať až o dva týždne, no ako už býva „zvykom“, nedopatrením sa dostali do éteru prvotné informácie a fotografie automobilu. Aj vďaka tomu si môžeme byť istí, že sa máme na čo tešiť.

Dizajnovým spracovaným sa nová M2 Competition od počiatočného kupé bude líšiť výraznejšími krivkami a agresívnejším vzhľadom. Dostupné fotografie poukazujú na prepracovanejšie ľadvinky na maske automobilu, upravený predný nárazník s mohutnejšími náduchmi na chladenie. Špeciálne vonkajšie zrkadielka sú zrejme prevzaté z modelu M4.

Podľa uniknutých informácií sa M2 Competition bude pýšiť trojlitrovým šesťvalcom twin-turbo, ktorý sa taktiež nachádza vo väčšom bratovi – M4. Klasická M2 má totižto pod kapotou ukrytý 3,0-litorový šesťvalec no len s jedným turbom. Výkonovo sa žiaľ M2 Competition nemôže M4-ke rovnať, nakoľko výkon v „baby BMW“ bude dosahovať (aj tak stále úctyhodných) 302 kW / 410 koní a maximálny krútiaci moment 550 N.m. M2 Competition tak má o 20 kW viac ako východzia M2-ka. Upravená M2 však má o 16 kW menej, než väčší brat, M4.

Aj vďaka týmto parametrom dokáže zrýchliť z pokoja na 100 km/h hranicu v priebehu 4,2 sekundy, čo je hodnota pre automobily so sedemstupňovou dvojspojkovou prevodovkou. Túto disciplínu M2 zvládne o tisícinu pomalšie – 4,3 sekundy. To, či automobil dostane aj manuálnu prevodovku ešte jasné nie je.

Nové BMW M2 Competition sa má svetu oficiálne predstaviť 25.4. na autosalóne v Pekingu.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!