Domov News Renault odhalil nové Twingo, nad pohonom nemusíte dvakrát premýšľať

Renault odhalil nové Twingo, nad pohonom nemusíte dvakrát premýšľať

Foto: Renault

Nová generácia hatchbacku Twingo sa začne predávať v roku 2026. Bude plne elektrické a podľa dizajnu tejto štúdie sa vizuálne vráti do 90. rokov.

Tvarom pripomína pôvodnú, prvú generáciu, nechýbajú ani imitácie troch vetracích otvorov na kapote. Súčasné Twingo používa motor uložený vzadu a pohon zadných kolies. Nové Twingo bude poháňať účinný elektromotor. Renault príliš veľa technických detailov nezverejnil, ale spotreba energie by mala dosiahnuť magickú hranicu 10 kWh/100 km.

Foto: Renault

Nové Twingo však nebude niesť logo Renaultu. Za dizajn, konštrukciu a výrobu bude zodpovedať Ampere, čo je nová divízia výroby a predaja elektromobilov. Twingo sa v hierarchii zaradí pod pripravovaný Renault 5 a Renault 4. Cieľom automobilky je predávať elektrické Twingo za cenu tesne pod 20.000 €. Bude tak priamou konkurenciou pre Citroen e-C3 s menšou kapacitou batérie, ktorý príde na trh v roku 2025 s cenou 19.900 eur. Automobil bude stáť na novej modulárnej platforme AmpR Small, na ktorej budú jazdiť aj elektrické Renaulty 4 a 5. Podľa Automotive News Europe bude výroba Twinga prebiehať v Slovinsku.

Foto: Renault

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 4.6 / 5. Počet hodnotení 9

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokChevrolet Suburban a 1000 koní? Za peniaze je možné všetko
Nasledujúci článokŠtúdia: pri ročnom nájazde do 15.000 km sa neoplatí vlastniť auto