Domov Poradňa Toto auto vyhorelo do tla, dnes jazdí po Slovensku a predáva sa...

Toto auto vyhorelo do tla, dnes jazdí po Slovensku a predáva sa ako jazdenka z Nemecka

Kvalita jazdených áut je témou, ktorá sa obzvlášť na Slovensku rieši pravidelne. Stočené, búrané, vytopené či ukradnuté vozidlá sa na našich inzertných portáloch objavujú pravidelne. Pripravili sme pre vás niekoľko skutočných perličiek…

Pred kúpou jazdeného vozidla, je dôležité poznať jeho históriu, nechcete predsa skončiť s mačkou vo vreci. V spolupráci so spoločnosťou overenie-vozidla.sk, sme pripravili prehľad tých najkontroverznejších kúskov, ktoré ľudia overovali. Slovenský portál overenie-vozidla.sk disponuje rozsiahlymi databázami záznamov o vozidlách naprieč celou Európou. Od vývoja počtu najazdených kilometrov, cez presné informácie o škodových udalostiach až k záznamom o kradnutých vozidlách. Celkovo tak máte k dispozícii až 17 rôznych parametrov.

Audi A6 s nehodou za 65 000€

Začnime zľahka, jeden zo zákazníkov sa rozhodol skontrolovať vozidlo o ktoré mal záujem, inzerát bol umiestnený na známom českom inzertnom portáli. Audi A6 z roku 2012 však skrývala hneď dva záznamy o nehode. Jednalo sa o dovoz z Nemecka pričom prvá škodová udalosť bola vyčíslená na 6 000€, čo pri cene náhradných dielov Audi vôbec nie je veľa. Pokojne tak môžeme konštatovať, že sa jednalo o menšie poškodenie.

Bohužiaľ druhý záznam odhalil opravu v hodnote 65 000€, čo už svedčí o pomerne veľkej škode. Rozsah škôd potvrdili aj fotografie poisťovne, vyhotovené tesne pred servisom vozidla. Je potrebné však dodať, že auto bolo kvalitne opravené v autorizovanom servise a tak možno hovoriť o tom že je plne spôsobilé ďalšej jazdy. No rozhodne, o tak závažnej skutočnosti chcete byť informovaný.

BMW X5 s cenou opravy 125 000€

Spoločnosť overenie-vozidla.sk, vo svojom registri eviduje aj prípad kontroly vozidla BMW X5 pri ktorom asi nebude všetko v poriadku. Auto bolo poisťovňou označené ako totálna škoda, pričom náklady na opravu by presiahli 125 000€. Je len ťažko predstaviteľné, ako muselo dané vozidlo vyzerať a čo z neho ostalo. Pochopiteľne bolo vyradené z evidencie, ale o niekoľko rokov neskôr, sa ho pravdepodobne nový majiteľ, pokúšal opäť postaviť na značky.

Hyundai i30N po totálke za 65 000€

Momentálne najobľúbenejší hot hatch na Slovensku a aj vo väčšine krajín Európy, Hyundai i30N. Auto ktoré si získalo množstvo priaznivcov, pre svoje dokonalé jazdné vlastnosti a nízku cenu. S príchodom faceliftovanej verzie sa prvé jazdené kúsky začínajú objavovať aj na inzertných portáloch. Bohužiaľ nie všetky sa môžu právom pochváliť perfektnou servisnou históriou a udržiavaním.

Po overení vozidla potenciálnym kupujúcim, boli zistené hneď dve závažné skutočnosti, ktoré pred tým predávajúci neuvádzal. Okrem toho, že sa jednalo o dovoz Nemecka, auto malo za sebou hneď dve škodové udalosti. Pričom tá druhá, bola opäť poisťovňou vyhodnotená ako totálna škoda, sumu opravy vyčíslili na 65 000€.

Auto bolo následne vydražené za 2 800€ a pravdepodobne kompletne opravené, sa neskôr objavilo v inzeráte na Slovensku.

BMW 328i Coupe vyhorelo do tla, dnes je na predaj

Úplnou čerešničkou na torte je obľúbené BMW E92, ktoré pri overení odhalilo neuveriteľné prekvapenie. Podľa záznamov sa jednalo o dovoz z Ameriky. Už pri tejto informácii vám musí byť jasné, že niečo nie je s kostolným poriadkom. Prečo by predsa niekto dovážal tak obyčajný kúsok až z Ameriky?

Ako ukázali záznamy poisťovne auto bolo búrané, aj keď presnejšie vyhorelo do tla. Už z priložených fotografii musí byť jasné, že oprava by bola skôr nemožná. Logickým scenárom je, že auto niekto kúpil v aukcii a použil ako krytie pri prevoze iného, podobného, avšak kradnutého BMW. Takýmto spôsobom zlegalizoval ukradnuté vozidlo a zamenil identifikačné údaje so zničeným.

Bežná prax na Slovensku odhaľuje nekalé praktiky obchodníkov, ktorí sa snažia všemožným spôsobom zarobiť na totálnych šrotoch. Je len na prezieravosti každého z vás, ako potenciálnom kupcovi, si auto poriadne preveriť a vyhnúť sa tak neskorším problémom. Využiť môžete práve portál overenie-vozidla.sk, ktorý ponúka pravdivé informácie z databáz naprieč celou Európou.

Najhoršie búrané autá - neuveríte, aké totálky jazdia bežne po cestách. - Boostmania.sk

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 4.6 / 5. Počet hodnotení 10

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokNekončiaci príbeh, ďalšia automobilka čelí škandálu s emisiami. Kto si tentokrát zavaril?
Nasledujúci článokTEST DUEL: Škoda Fabia 1,0 TSI 7AT Style vs. 1,0 TSI 5MT Ambition – oplatí sa automat?