Domov SPRÁVY News Nechcete sa rozčuľovať? Sadnite za volant tohto auta, jeho majitelia sú najspokojnejší

Nechcete sa rozčuľovať? Sadnite za volant tohto auta, jeho majitelia sú najspokojnejší

Foto: Dacia

Rumunská značka Dacia je momentálne v kurze. Zdá sa, že pre túto cenovo dostupnú automobilovú značku sa aj naďalej blýska na ešte lepšie časy. Najnovšia dobrá správa pre automobilku prišla z Veľkej Británie.

Tamojší majitelia SUV modelu Dacia Duster sú s kúpou nového auta spokojnejší ako majitelia akéhokoľvek iného nového auta predaného v Spojenom kráľovstve. Dacia Duster tak obsadila prvé miesto v prieskume spokojnosti zákazníkov s novým automobilom pod názvom Driver Power 2024. Rumunská značka si tak pripísala vcelku pekné prvenstvo.

Dacia Duster zvíťazila v prieskume spokojnosti Driver Power 2024
Foto: Dacia
“Domáce” MINI mimo stupňa víťazov

Prieskum s názvom Driver Power každoročne žiada britských motoristov, aby ohodnotili svoje autá na základe celého radu rôznych kritérií. Výsledky následne ucelia prieskum Driver Power definitívnym meradlom preferencií a spokojnosti zákazníkov s automobilmi na britskom trhu. Tento prieskum slúži vo Veľkej Británii ako akýsi sprievodca pre ľudí, ktorí si plánujú kúpiť nové auto. Rovnako tak slúži aj ako spätná väzba pre automobilky. Preto sa dá považovať ako relevantný zdroj informácií.

Kompaktné SUV so skvelým pomerom hodnoty za peniaze porazilo napríklad aj Teslu Model 3 a poslalo tento elektromobil na druhé miesto. Ďalej sa vysoko v rebríčku umiestnili aj modely Toyoty, konkrétne model Yaris a RAV4. Prvú päťku doplnil pre britský trh veľmi dobré známy hatchback MINI.

Foto: Mini
Každý sa môže zapojiť

Už spomínané kritérium pomeru ceny a kvality dávalo Dacii Duster tie najlepšie predpoklady vyhrať v rámci prieskumu spokojnosti majiteľov. Dobré skóre však dosiahlo aj pre svoje ľahko použiteľné ovládacie prvky a dotykovú obrazovku. Tesla Model 3 obsadila tri víťazstvá v čiastkových kategóriách ako napríklad najlepšie auto v sekcii pohonného ústrojenstva, prevádzkových nákladov a bezpečnosti.

Prieskum Driver Power dáva priestor bežným spotrebiteľom vyjadriť svoj názor a prípadne pomôcť ďalším vo výbere toho ideálneho automobilu. Prieskum prináša skutočné príbehy spotrebiteľov a približuje dôležité informácie z každodenného života s automobilom. Spotrebitelia tak majú možnosť sa otvorene zúčastniť tohto prieskumu a každoročne zostaviť rebríček tých naj automobilov predávaných na trhu vo Veľkej Británii. Čo poviete, vyhrala Dacia Duster zaslúžene, alebo by ste navrhli iný automobil?

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 8

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJAutoExpress
Predchádzajúci článokPodľa čoho vyberá Škoda autá na hokejový štadión?
Nasledujúci článokUž o 3 týždne musí mať každé nové auto čiernu skrinku

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here