Domov SPRÁVY Doprava Už o 3 týždne musí mať každé nové auto čiernu skrinku

Už o 3 týždne musí mať každé nové auto čiernu skrinku

Foto: Škoda

Všetky nové autá predávané v EÚ musia mať od 6. júla zapisovač údajov o nehode, ľudovo povedané čiernu skrinku. Cieľom je uľahčiť vyšetrovanie havárií. Ako funguje a kde sa nachádza?

Európska únia bude od 6. júla pri nových automobiloch okrem výstrahy pred prekročením rýchlosti či prípravy na montáž alkoholtesteru vyžadovať aj čiernu skrinku. “Oficiálne sa nazýva zapisovač údajov o nehode, po anglicky Event Data Recorder. Odtiaľ je aj skratka EDR,” vysvetľuje Jan Večerník z technického vývoja spoločnosti Škoda Auto.

Ako to funguje

Fyzicky autá nebudú mať nič navyše, pretože zapisovač je len nová softvérová funkcia. Na ukladanie povinných údajov slúži riadiaca jednotka airbagu a jej pamäť. Do pamäte sa priebežne zapisujú dáta počas celej jazdy, ale pokiaľ nepríde k aktivácii zádržných systémov vozidla, teda vystreleniu airbagov, tak sú uložené dáta neustále prepisované novými. “V prípade nehody systém do zapisovača uloží dáta za dobu päť sekúnd pred nárazom a maximálne päť sekúnd po ňom,” vysvetľuje Večerník. V takom prípade sú dáta natrvalo uložené do pamäte a nemožno ich nijako upravovať, meniť ani vymazávať. Do riadiacej jednotky dáta nemožno vpísať spätne.

Čo teda EDR v prípade nehody zachováva? “Systém zaznamenáva hlavne dáta týkajúce sa samotného nárazu, ako sú aktivačné časy zádržných systémov, stav obsadenia sedadiel, zmeny rýchlosti, rýchlosť vozidla pred nárazom, jeho spomalenie v pozdĺžnom a priečnom smere, stav plynového a brzdového pedála, uhol natočenia volantu, informácie o stave systémov ABS a ESP či otáčky motora,” prezrádza Večerník. Celkovo ide o viac ako tisíc údajov a hodnôt, ktoré jednotlivé jednotky vozidla posielajú do riadiacej jednotky airbagu.

zoznam údajov zbieraných na čiernu skrinku
Grafika: Škoda
Vodič ani servis do údajov nenahliadnu

Uložené údaje majú pomáhať len pri objasňovaní dopravných nehôd. “K dátam nemá prístup užívateľ vozidla, servisný technik a ani nikto iný, ktorý na to nie je oprávnený,” vysvetľuje Večerník. “Údaje sa dajú načítať len pomocou špeciálneho nástroja s príslušnou licenciou. Oprávnenými osobami na túto činnosť sú spravidla policajti alebo súdni znalci.” Dáta uložené v zapisovači neslúžia na monitorovanie správania vodičov. Pre vodičov z ukladania dát nevyplývajú žiadne povinnosti alebo dôsledky. Zároveň nehrozí, že by niekto mohol po nehode skúšať dáta zmeniť tak, že zvalí vinu na vodiča, ktorý nehodu nespôsobil.

Pojem čierna skrinka poznáme predovšetkým z vyšetrovania leteckých nešťastí. Letové zapisovače sú súčasťou lietadiel od konca 60. rokov a slúžia na jednoduchšie vyšetrovanie leteckých nehôd. Napriek svojmu hovorovému názvu nie sú čierne, ale jasno oranžové, aby sa po havárii dali čo najrýchlejšie a najľahšie nájsť. Požiadavka na vybavenie zariadením EDR sa vzťahuje na osobné automobily spadajúce do triedy M1 aj na vozidlá kategórie N1.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJŠkoda Storyboard
Predchádzajúci článokNechcete sa rozčuľovať? Sadnite za volant tohto auta, jeho majitelia sú najspokojnejší
Nasledujúci článokOstatní to zatiaľ zmrvili. Pozeráme sa na prvý ozajstný elektrický hothatch?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here