Domov SPRÁVY Elektromobilita Microlino Lite je rozkošná brána do (elektro)mobility

Microlino Lite je rozkošná brána do (elektro)mobility

Foto: Micro Mobility Solutions

Automobil s názvom Microlino Lite môžu šoférovať aj tínedžeri po dovŕšení 15 rokov. Na tento maličký kúsok auta stačí vodičák na moped. Autosálon v Ženeve nám odhalil toto malé vozidlo na elektrinu. Ponúkne štýlový retro dizajn a pomerne slušný dojazd.

Microlino Lite otvára svet elektromobility aj tým mladším ročníkom. Autosalón v Ženeve ponúkol nejaké tie novinky a Microlino sa stalo jednou z nich. Okrem dospelých modelov sa na rad dostala aj vstupná brána do elektromobility a v podstate mobility celkovo. Ide o pomerne štýlový retro návrat k dizajnu legendárnej Isetty od BMW.

Microlino Lite
Foto: Micro Mobility Solutions
Najskôr súd a teraz update

Elektrinou poháňané Microlino prišlo na svet ešte v roku 2016. Švajčiarska spoločnosť Micro Mobility Solutions ale musela čeliť súdnemu sporu s tvorcom podobného vozidla s názvom Evetta. Neskôr, v roku 2021 priniesli prepracovanú verziu s vylepšenou konštrukciou karosérie a predstavili ju v Mníchove na autosalóne. No a rok 2024 a Ženeva priniesli ďalšie vylepšenie, ktoré si môžu skúsiť zákazníci vo vybraných krajinách.

Model Microlino Lite má svoj základ v štandardnom modeli, ale dostal o niečo slabší elektromotor s výkonom 12 koní. Ide o pokles o 5 koní v porovnaní so základným modelom Microlino 2.0. Tento výkon však umožní tomuto malému vozidlu dosiahnuť maximálnu rýchlosť 45 km za hodinu. Ide o rýchlosť, ktorú povoľuje aj európsky predpis s označením L6e a podľa neho sa riadili aj tvorcovia modelov Opel Rocks, Fiat Topolino či Citroën Ami.

Microlino Lite
Foto: Micro Mobility Solutions
Ponúkne slušný dojazd

Na toto auto vám stačí vodičské oprávnenie na malý motocykel, to znamená, že ho môžete šoférovať už od 15 rokov. Mircolino Lite tak ponúkne zaujímavý spôsob mobility pre tých najmladších vodičov. Ponúkne dve výkonové kapacity batérie. Slabšia batéria má kapacitu 5,5 kWh a zvládne prejsť na jedno nabitie 100 kilometrov. Čas nabíjania na 80 percent dosiahne hranicu dvoch hodín.

Microlino Lite
Foto: Micro Mobility Solutions

Väčší akumulátor má kapacitu 11 kWh a ponúkne dojazd 180 kilometrov. V prípade väčšej batérie sa natiahne aj čas nabíjania na 4 hodiny. Oficiálna cena zverejnená zatiaľ nebola, avšak model Microlino 2.0 sa aktuálne v Európe predáva zhruba za 17-tisíc eur. Na trh sa tento model dostane už túto jar.

Foto: Micro Mobility Solutions

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 3.9 / 5. Počet hodnotení 9

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJTS Micro Mobility Solutions
Predchádzajúci článokAuto za cenu 200 bytov (III.) – architektova oáza pokoja
Nasledujúci článokNádhernému Maserati GranCabrio chýba už len osemvalec