Domov SPRÁVY News Toto konkurenciu položí. Nový Seat Leon s top motorom a výbavou len...

Toto konkurenciu položí. Nový Seat Leon s top motorom a výbavou len za…

Foto: Seat

Len včera sme vás informovali, že Seat Leon prešiel drobnou technickou modernizáciou, v rámci ktorej sa už ďalej nebude predávať s trojvalcovým benzínovým motorom a dostal vylepšený plug-in hybridný pohon s rýchlym nabíjaním s výkonom až 50 kW. Nazreli sme však aj do jeho cenníka a s tým, čo sme tam našli, sa s vami okamžite musíme podeliť. 

Seat Leon tak bude možné ďalej kúpiť jedine so štvorvalcami 1,5 TSI, resp. 2,0 TDI. Vstupnou pohonnou jednotkou sa stala jednotka 1,5 TSI naladená na výkon 115 koní, čo je o 5 koní viac ako dosahoval motor 1,0 TSI. Táto motorizácia je kombinovaná výhradne so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. Jej základná cena je stanovená na sumu 20 990 eur. 48 V mild-hybridy eTSI sa dajú objednávať v dvoch výkonových špecifikáciách 115 alebo 150 koní, obe variácie sú spojené so 7-stupňovou automatickou prevodovkou DSG. Cena slabšieho variantu je 23 390 eur, toho silnejšieho zase 25 520 eur.

Seat Leon
Foto: Seat

Vašu pozornosť by sme sa však presmerovali najmä na nový akčný model Leon FR Max s benzínovým štvorvalcom 1,5 TSI s výkonom 150 koní v kombinácii so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. Práve ten je teraz totiž nielen lacnejší až o 3300 eur, ale zároveň obsahuje viac výbavy, v cene až 2 342 eur úplne zadarmo. Z výbavy menujme napríklad športové exteriérové dizajnové doplnky FR vďaka ktorým vyzerá Leon skutočne atraktívne, automatickú 3-zónovú klimatizáciu, športové predné sedadlá s výrazným bočným vedením, výškovo nastaviteľné a s bedernými opierkami, ambientné osvetlenie kabíny s podsvietenými obkladmi dverí, nastavenie jazdných režimov, predné hmlovky, 17-palcové kolesá, plne digitálny prístrojový panel pred vodičom, adaptívny tempomat, asistent diaľkových svetiel, vyhrievanie predných sedadiel a volantu, parkovací asistent či zadnú kameru. Toto všetko ponúka Seat Leon FR Max za 22 990 eur.

Seat Leon
Foto: Seat
Koľko stoja konkurenti?

Kto by si chcel priplatiť za automatickú prevodovku DSG, musí siahnuť už po mild-hybridnej verzii tohto motora a v tom prípade cena vyskočí na sumu 25 820 eur. Nám však väčší zmysel dáva práve manuál. Ak by sme Seat Leon 1,5 TSI FR Max porovnali napríklad s Volkswagenom Golf 1,5 TSI 6M, ten sa momentálne predáva od 25 990 eur a Škoda Octavia 1,5 TSI 6M od 27 230 eur. Ak sa pozrieme na konkurenciu mimo koncernu Volkswagen, taký Hyundai i30 s mild-hybridným benzínovým štvorvalcom 1,5 T-GDi so 6-stupňovým manuálom a výkonom 140 koní vo výbave N Line sa ponúka za 23 490 eur. Ďalší typický konkurent Leonu, Opel Astra, sa spolieha na benzínový trojvalec, ktorý výkonovo zaostáva, keďže má len 130 koní.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 4.7 / 5. Počet hodnotení 42

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJTS Seat
Predchádzajúci článokOpičia sa po Škode, potvrdili dve nové SUV-čka
Nasledujúci článokLietali vysoko, reálny dopyt po EV ich vrátil späť na zem