Domov SPRÁVY News Z Porsche 911 je hybrid. Rýchly, efektívny a ťažší o 50 kg

Z Porsche 911 je hybrid. Rýchly, efektívny a ťažší o 50 kg

Foto: Porsche

Najväčšie obavy petrolheadov sa potvrdili. Z ikony sa stal hybrid. Porsche 911 Carrera GTS je prvá svojho druhu.

Z legendy, akou je Porsche 911, sa stal hybrid. Faceliftovaná Carrera GTS, generácie 992.2, je vôbec prvým hybridným modelom 911-ky s homologizáciu do cestnej premávky. Podľa samotnej automobilky je najlepšie športové auto na svete vďaka pohonu T-hybrid ešte lepšie. Je tomu naozaj tak?

Porsche 911 GTS
Foto: Porsche
Neprináša len elektromotor

Modernizovaná 992.2 prichádza s úplne novým 3,6-litrovým šesťvalcom, ktorý spolupracuje s novým elektromotorom. Najväčším problémom v prípade hybridov býva väčšinou podstatný nárast hmotnosti. V tomto prípade však automobilka avizuje len 50 kilogramov navyše, v porovnaní s verziou GTS pred faceliftom. Carrera GTS generácie 992 disponovala 3-litrovým motorom typu boxer, takže novinka okrem elektromotoru nabrala aj na objeme. V porovnaní s predošlým motorom má ten nový zväčšené vŕtanie na 97 mm a zdvih na 81 mm. Samozrejmosťou je variabilné časovanie VarioCam. Taktiež pracuje na vysokonapäťovom systéme, takže motor je odbremenený napríklad od kompresoru klimatizácie, ktorý má vlastný elektrický pohon. Na rozdiel od predchodcu, novinka disponuje preplňovaním len jedným turbodúchadlom. Konkrétnejšie ide o elektrické turbodúchadlo BorgWarner, ktoré pracuje aj s výfukovými plynmi. Medzi kompresorovým a turbínovým kolesom operuje malý elektromotor s výkonom 11 kW, ktorý dokáže pracovať aj ako generátor, takže rekuperuje rovnako ako hlavný elektromotor.

Porsche 911 GTS T-Hybrid
Foto: Porsche
Vyšší výkon

Spaľovací agregát produkuje vyšší výkon ako jeho predchodca. K výkonu 485 koní a 570 Nm sa pridáva elektromotor, ktorý dodáva 54 koní a 150 Nm. Ten je integrovaný v novej dvojspojkovej prevodovke PDK s ôsmymi prevodovými stupňami. Elektromotor v turbe, ale aj v prevodovke je napojený na prídavnú, kvapalinou chladenú lítium-iónovú batériu. Táto batéria pracuje s napätím až 400 voltov, pričom jej celková kapacita je 1,9 kWh. Akcelerácia na stovku za rovné tri sekundy je o 0,4 sekundy lepšia ako v prípade predchodcu. Poskočila aj maximálna rýchlosť, avšak len symbolicky, o 1 km/h, teda na 312 km/h. Okrem výkonu prišlo aj na jazdné vlastnosti. Už v základe je verzia GTS osadená riadením kolies zadnej nápravy. Nechýbajú variabilné adaptívne tlmiče PASM, o 10 mm znížená svetlá výška alebo elektro-hydraulický podvozok z novej Panamery.

Foto: Porsche
Prišlo aj na základ

Pokiaľ ste zarytým odporcom elektrifikácie, okrem verzie GTS si stuttgartská automobilka pripravila aj základnú verziu Carrera. Tá dostala prepracované šesťvalcové biturbo s objemom 3 litre. Pribudol medzichladič z modelov Turbo, ktorý je namontovaný priamo nad agregátom. Výkon mierne poskočil z 385 na 394 koní, zatiaľ čo krútiaci moment zostal zhodný – 450 Nm. Vo variantoch kupé navrhlo Porsche interiér novej 911-tky štandardne ako dvojmiestny. Konfigurácia sedadiel 2+2 bude k dispozícii ako voliteľná výbava bez príplatku.

The world premiere of the new Porsche 911

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 2

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJTS Porsche
Predchádzajúci článokTEST Peugeot 508 SW Hybrid: príťažlivé kombi pre individualistov
Nasledujúci článokFacelift BMW M3 a M3 Touring, manuál nikam neodchádza