Domov SPRÁVY Elektromobilita Kaufland pristúpil k zmene na nabíjacích staniciach, preberá ich ZSE Drive. Priplatíme...

Kaufland pristúpil k zmene na nabíjacích staniciach, preberá ich ZSE Drive. Priplatíme si

Pred každou predajňou Kaufland bude elektrická nabíjačka od ZSE Drive (foto: Kaufland)
Pred každou predajňou Kaufland bude elektrická nabíjačka od ZSE Drive (foto: Kaufland)

Nabíjanie zadarmo pri Kauflande skončilo, je to však dobrá správa. Zlepší sa tak dostupnosť nabíjacích staníc.

NABÍJAČKY PRI KAUFLANDE – Nabíjanie elektromobilu si v porovnaní s tankovaním benzínu, nafty a plynu žiada určitú zmenu myslenia. Zatiaľ čo pri vozidlách so spaľovacím pohonom sme museli navštíviť čerpaciu stanicu preto, aby sme natankovali a míňali tak čas, elektromobil nabíjame vtedy, keď ho nepoužívame.

Je to kľúčová informácia pre ľudí, ktorí by si aj chceli kúpiť elektrické vozidlo, ale práve obavy z dlhého nabíjania ich demotivujú. Automobil v skutočnosti nepožívame väčšinu času jeho existencie a práve toto je čas, kedy sa dá pohodlne nabíjať jeho batéria. Ideálnym príkladom je čas strávený nákupom.

Siete supermarketov a hypermarketov a nákupné centrá preto už pred rokmi začali inštalovať na svoje parkoviská nabíjacie body. Spočiatku išlo aj o bezplatné nabíjacie stanice, dnes sa už doba bezplatného nabíjania elektromobilov stáva minulosťou.

Nabíjacie body nachádzame aj na parkoviskách niektorých predajní Billa, Lidl či Tesco. Svoje nabíjacie stanice prevádzkoval aj Kaufland, ktorý tak ponúkal zákazníkom pridanú hodnotu a dôvod, aby nakupovali práve tam.

NABÍJAČKY ZSE DRIVE PRI KAUFLANDE (foto: Kaufland/ZSE Drive)NABÍJAČKY ZSE DRIVE PRI KAUFLANDE (foto: Kaufland/ZSE Drive)

Problém s obsadenými nabíjačkami

Ukázalo sa však, že tieto nabíjacie body celý čas obsadzovali motoristi, ktorí v danom čase nenakupovali. Najčastejšie sa pritom hovorilo o taxikároch, ktorí si takýmto spôsobom znižovali prevádzkové náklady svojich vozidiel. Nikto im to nemôže mať za zlé, pretože iba využili možnosť, ktorú im Kaufland ponúkol.

Od včera Kaufland pristúpil k zmene, ktorú ocenia zákazníci prichádzajúci na elektromobiloch – je väčšia šanca, že nabíjací bod nájdu voľný.

Nabíjačky pri Kauflandoch preberá ZSE Drive

S platnosťou od 1. júla 2024 totiž všetky aktuálne nabíjacie body pri Kauflandoch začala prevádzkovať ZSE Drive, čím významne rozšírila svoju sieť nabíjacích staníc na Slovensku. Cieľom je, aby do konca tohto roka bola vybudovaná nabíjacia stanica pri každej prevádzke Kauflandu.

Nabíjanie ZSE spoplatňuje štandardnými tarifami. Od dneška 2. júla môžu motoristi používať nielen RFID kartu a kľúčenku, ale aj mobilnú aplikáciu ZSE Drive.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokKruté vytriezvenie. Toyota GR Supra končí so štvorvalcom, základná cena narastie o 19-tisíc
Nasledujúci článokSlovenské firmy si to spočítali. Do svojich autoparkov nakúpili aj elektromobily

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here