Domov SPRÁVY News Vízia BMW iNEXT. Príchuť budúcnosti!

Vízia BMW iNEXT. Príchuť budúcnosti!

BMW Group má dnes má viac ako desaťročné skúsenosti s elektrickou mobilitou a úspešne zvládla výrobu v malom, ako aj vo veľkom rozsahu.

Na výročnom stretnutí BMW AG v máji 2018, Harald Krüger, predseda správnej rady BMW Group, opísal iNext takto: „Projekt iNEXT sa stane pilierom budúcnosti, z ktorého bude profitovať nielen celá spoločnosť, ale aj všetky jej značky.“
iNEXT je odpoveďou na otázku nachádzajúcu sa priamo v centre každodennej práce v BMW Group: „Ako sa budeme prepravovať v budúcnosti?“ iNEXT intenzívne stavia na myšlienke, ktorá nadobudla prvé kontúry v roku 2007 s „i projektom“ a vyústila sa až do uvedenia BMW i3 na trh v roku 2013.

„Vízia BMW iNEXT predstavuje novú epochu radosti z jazdy,“ hovorí Harald Krüger. „Zdôrazňuje vedúcu úlohu, ktorú Nemecko zohráva v budúcnosti mobility.“

Vysoká automatizácia, žiadne emisie a úplná integrácia. Vozidlo s víziou a zameraním na budúcnosť – BMW Vision iNEXT – poskytuje hmatateľný dôkaz o tom, ako by mohlo BMW iNEXT vyzerať. „Autonómna jazda a čoraz viac rozšírená integrovanosť otvorila možnosti pre celú novú škálu skúseností a spôsobov, ako formovať jazdu. S ohľadom na tieto skutočnosti sme vytvorili z elektrického vozidla BMW Vision iNEXT mobilné prostredie zlepšujúce kvalitu života, nový „obľúbený priestor“, v ktorom môžeme byť samými sebou a oddýchnuť si.

Exteriér sa nesie v duchu modernej elegancie vyjadrenej s odvahou. Využitím veľkosti a rozmerov podľa vzoru moderného BMW kategórie SAV, sa BMW Vision iNEXT javí naozaj autoritatívne.

Vozidlo bezprostredne prenáša svoj priekopnícky charakter prostredníctvom jasne tvarovaných profilov a povrchov. Veľká, prepojená dvojitá mriežka v tvare obličiek, ikonická grafika bočného okna a povrchy s nádychom domodra v prednej časti, na boku a vzadu jasne prevzali štýl BMW i, ktorý sme už mohli vidieť na BMW i Vision Dynamics, predstavenom v roku 2017.

Vozidlo má dvoje protismerné dvere bez deliaceho B-stĺpika. Keď sú otvorené, ponúkajú pohľad na priestranný interiér a rámy odhaľujú povrchy z uhlíkových vlákien. Čierne obloženie spodných hrán prináša dojem SAV a pás v modrom odtieni je znakom toho, že vozidlo ide na elektrický pohon.

Nová filozofia zahŕňa aj nový interiér. Veľká, panoramatická strecha zalieva interiér svetlom, a tak vytvára veselú a prívetivú atmosféru. Dve samostatné sedadlá vpredu a lavica vzadu prinášajú pohodlné sedenie až pre štyroch ľudí. V interiéri je iba niekoľko jasných línií – geometria, ktorá skutočne vyzdvihuje materiály a farby do popredia. Zmes látky a dreva vytvára pocit vysokej kvality, vďaka čomu veľa prvkov pripomína nábytok.

Režimy „Boost“ a „Ease“ menia prostredie vodiča. V režime „Boost“ sú volant a displeje jasne umiestnené oproti vodičovi. Keď je aktivovaný režim „Ease“, mení sa bezprostredné prostredie vodiča: volant sa mierne oddiali a navodí pocit väčšieho priestoru. Panely displejov sa prepnú z obsahu zameraného na jazdu na režim „Exploration“, ktorý dokáže vodičovi a pasažierom navrhnúť miesta a udalosti v okolí, ktoré by ich mohli zaujímať.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokLegendárne historické auta na Hennessy Classy 2018
Nasledujúci článokNašli sme jednu z najlepších autoškôl v Bratislave!