Kombinácia agresívnejších prvkov exteriéru by mohla spraviť zo Civic-u ešte väčšieho dravca. Kedy ale Honda predstaví vylepšený model verejnosti?

Aj keď sa čas vlečie ako voda, posledná generácia úspešného modelu je tu s nami už od roku 2017. Najnovšie správy hovoria o tom, že v roku 2020 by sme sa mohli dočkať faceliftu. Špionážne fotografie a video z Nürburgringu zachytili hneď dve vozidlá zahalené kamuflážou.

Biely Civic bol zahalený hlavne spredu a zozadu. A práve tu sa môžeme začať pýtať, či sa Honda rozhodla zmenšiť zadný spojler a zároveň predný zväčšiť? Na týchto prototypoch možno japonská automobilka testuje jednotlivé druhy komponentov pre rôzne trhy. Žlté vozidlo má zasa zahalenú strechu, takže je možné, že tam skrýva novú strechu z uhlíkových vlákien. A možno  že Honda plánuje mať rôzne výkonné verzie?  Kto vie?

S určitosťou vieme ale povedať, že pokiaľ Honda ukrytú strechu spraví z uhlíkových vlákien, ušetrí sa veľa hmotnosti. To by mohlo znamenať vyšší výkon aj pri aktuálnej motorizácii. Aj podľa zvuku na videu má žltá kráska viac konských síl ako jej biely súrodenec.

Pod kapotou by mohol byť naďalej 2,0-litrový VTEC Turbo, ale myslíme si, že aj jemu sa ujdú nejaké tie vylepšenia. Aktuálne má najvyšší výkon 235 kW, čo je 320 koní. Sila motora sa prenáša do kolies vďaka 6-stupňovej manuálnej prevodovke. Špekulanti hovorili o možnosti pridania automatickej prevodovky, ale Civic nemá potrebu sa zbavovať svojej pýchy.

2020 Honda Civic Type R - Exhaust SOUNDS On The Nurburgring!

Pamätáte si, že Type R ešte stále drží rekordný čas na Nurburgringu ako najrýchlejšie auto s predným náhonom? Nemyslím si, že by Honda riskovala stratu svojho prvenstva kvôli konkurencii, akou sa snaží byť Golf GTI budúcej generácie.

Na internete sa dokonca objavili komentáre majiteľov poslednej Type-R, že by to chcelo ľubozvučnejší výfuk, lebo ten z továrne je vraj príliš tichý a nezobudí ani spiaceho psa. Na druhej strane ale treba povedať, že ak chcete výkonné auto ako daily, je tichší výfuk viac ako praktický. Sto ľudí, sto chutí.

Zdroj: motor1.com | youtube.com

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokTest Škoda Octavia 2.0 TSI, zahoďte predsudky!
Nasledujúci článokVideo: Tesla ukázala nový autonómny režim