Domov SPRÁVY News Horch ožil a Audi chce konkurovať Maybachu, super-luxusná limuzína bude len so...

Horch ožil a Audi chce konkurovať Maybachu, super-luxusná limuzína bude len so šesťvalcom

Spoločnosť Horch a Audi prichádzajú s veľmi zaujímavou novinkou. Superluxusný derivát už dosť luxusného modelu A8 bol dlhodobo témou špekulácii. Niečo sa chystá, ale tešiť sa ešte asi radšej neskúšajme.

Značka Horch kedysi zbierala chvály a slávu ako súčasť nemeckého koncernu Auto Union. Sem kedysi patrilo práve aj Audi. Keď úhlavný nemecký konkurent Mercedes-Benz dokázal oživiť Maybach, špekulácie sa začali dotýkať práve spojenia Horch a Audi. Začalo sa špekulovať, či by Audi nemohlo tiež pristúpiť k podobnému kroku ako Mercedes – Maybach práve cez spoločnosť Horch. Superluxusná limuzína v portfoliu automobilky z Ingolstadtu možno niektorým jej fanúšikom chýbala. Teraz svitá na lepšie a luxusnejšie časy.

Nič iba luxus

Audi skutočne predstavuje svoju vlajkovú loď, limuzínu A8 L vo verzii Horch. Nebolo by to zaujímavé, keby v tom nebol háčik. Európsky zákazníci si musia utrieť sliny a nechať zájsť chuť. Audi zatiaľ potvrdila tento superluxusný derivát A8 L iba pre čínsky trh. Oficiálnu premiéru si odkrútil nedávno, na autosalóne v čínskom Kantone.

Inšpirácia Audi je zrejmá. Už podľa prvých fotografii vidieť, že inšpirácia pochádza práve od kolaborácie Mercedesu a Maybachu. Nový model Audi A8 L v prevedení Horch nie je samostatne unikátnym modelom. Ide o vozidlo s vlastným dizajnom, ale v podstate na vyššiu úroveň posunutým luxusným paketom s dlhším rázvorom kolies.

Táto superluxusná limuzína meria 5 422 mm. To je ešte o 120 mm viac ako je model Audi A8 v prevedení Long. Rázvor tohto modelu je 3 258 mm. To zaisťuje maximálny priestor pre cestujúcich vzadu. Je jasné, že ak si niekto kúpi takéto vozidlo, jeho miesto bude primárne vzadu. Štandardom budú Matrix LED svetlomety a rovnako tak aj koncové OLED zadné svetlá. Do výbavy patria aj Horchom obrandované 20-palcové kolesa z ľahkých zliatin. Audi pri tomto modeli zvolilo nový štýl znaku, ktorý je prispôsobený modernej dobe.

Nečakajte V12

Pod kapotou tohto superluxusného automobilu by ste ale zbytočne hľadali dvanásťvalec, respektíve motor V8. Pohonné ústrojenstvo tohto vozidla tvorí mildhybridný vidlicový šesťvalcový motor s výkonom 253 kW a krútiacim momentom 500 Nm. Motor prepojili s osemstupňovou automatickou prevodovkou a pohonom Quattro. Na pomery luxusných limuzín ide o nízky výkon, to však iba ukazuje ako veľmi toto vozidlo ušili na mieru pre trh v Číne. Práve tu vysoký výkon až tak veľmi nepreferujú.

Automobil dostal toho do výbavy dosť. Súčasťou je ak hudobný systém B&O s 3D zvukom, parfémovanie interiéru alebo systém čistenia vzduchu zápornými iónmi. Predné aj zadné sedadlá majú 8 režimov masáže. Pasažieri na zadných sedadlách dostanú  dotykovú obrazovku s ovládacím panelom pre jednotlivé funkcie vozidla.

Aj keď momentálne toto luxusné vozidlo Audi A8 L Horch vyrábajú pre čínsky trh, na svoje si prídu aj zákazníci v Európe. Niektoré inovácie budú totižto súčasťou modernizácie modelu A8, takže sa ich dočkáme aj na našom trhu.

 

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 1

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJAutoCZ
Predchádzajúci článokTEST Yamaha Tracer 9 GT. Priateľ na dlhé trasy so športovým duchom
Nasledujúci článokSmart vstupuje do novej éry. Predstavil svoj nadčasový crossover Concept 1