Domov SPRÁVY News MG odhaľuje novinku. MG 7 láka svojim ostrým, športovým vzhľadom

MG odhaľuje novinku. MG 7 láka svojim ostrým, športovým vzhľadom

Automobilka MG pokračuje vo svojej ofenzíve a tentokrát sa rozhodla poodhaliť vcelku štýlovú novinku. Jej názov je prostý – MG 7. Nesie športové tvary a mala by sa páčiť dostatočne širokému spektru potenciálnych majiteľov. Novinka ponúkne pomerne zaujímavý dizajn. Ale, zhodnoťte to sami.

Model s označením MG 7 zatiaľ celkom jasne neukazuje, či pôjde v skutočnosti o typ karosérie liftback, respektíve sedan. Jeho silueta však naznačuje veľmi ladné tvary s pomerne plynule zvažujúcou sa strechou až po zadnú časť vozidla. Aktuálne dostupné snímky ďalej odhaľujú aj športovo tvarovanú predná časť. Prednej časti dominuje maska chladiča, ktorá nadväzuje na kapotu so zaujímavo tvarovanými krivkami.

Prednú časť pomerne značne definuje aj svetelný podpis so zaujímavou grafikou. Ďalej za zmienku rozhodne stoja bezrámové dvere, výrazné bočné línie a mastodontné zadné blatníky, ktoré ešte viac umocňujú štýlovosť modelu MG 7. Zadná časť zasa vsadila na jednoduchšiu grafiku svetlometov, ktoré prepája svetelná lišta, ako je to aktuálne trendom vo viacerých modeloch. Spodná časť zasa nesie náznak akéhosi difúzoru, v ktorom sa vynímajú oválne koncovky výfukov. Pre „fajnšmekrov“ môže byť zaujímavý aj výsuvný zadný spojler.

Výkon s otáznikom

Aktuálne už vieme, že pod kapotu spomínaného modelu MG 7 sa dostane turbom preplňovaný benzínový štvorvalec s objemom 2,0 litra. Ak by vás zaujímali výkonové parametre motoru, postavte sa do radu. Na tieto detaily si ešte musíme počkať, nakoľko automobilka MG ich zatiaľ verejnosti neposkytla. Špekuluje sa však o výkone zhruba na úrovni okolo 230 konských síl. S motorom by mala spolupracovať 8-stupňová automatická prevodovka.

Čo zostáva zakryté rúškom tajomstva je interiér. Rovnako tak stále nemáme informácie o tom, či automobilka plánuje model MG 7 priniesť aj na európske trhy. Ako to už často býva, mnohé modely sa na európsky trh ani nedostanú. No napríklad v Číne by sa mal model MG 7 dostať k zákazníkom už do konca tohto roka. Tak nám nezostáva nič iné iba počkať. Bol by takýto model pre vás zaujímavý ?

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 1

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokNemci chcú klimatický poplatok za spaľováky. Elektromobily by tak boli lacnejšie
Nasledujúci článokHyundai Staria príde aj na Slovensko. Poznáme dátum aj motorizácie