Domov SPRÁVY News Hyundai Staria príde aj na Slovensko. Poznáme dátum aj motorizácie

Hyundai Staria príde aj na Slovensko. Poznáme dátum aj motorizácie

To, že vozidlá typu MPV to majú zrejme spočítané asi vieme. Z času na čas nás však tento segment príjemne prekvapí. Tým prekvapením je tentokrát Hyundai Staria.

Hyundai Staria bol prezentovaný, že sa na náš trh rozhodne nedostane. Opak sa však stal pravdou a toto vozidlo pre mnohopočetné rodiny bude k dispozícií aj u nás. Presnejšie na prelome rokov 2023/2024. Slovenský trh môže na začiatok počítať s malým množstvom objednaných vozidiel, to sa však od počtu zadania do výroby bude môcť meniť.

Pod kapotou môžeme očakávať 2,2-litrový CRDi VGT štvorvalec s maximálnym výkonom 130 kW / 177 koní a krútiacim momentom 431 Nm. Motor bude spriahnutý buď so 6-stupňovou manuálnou alebo 8-stupňovou automatickou prevodovkou. Uvidíme, aký typ prevodovky sa dostane ku nám, lebo automat s pohonom 4×4 neznie v takomto MPV naozaj zle.

Vizuálna stránka tohto rodinného auta však nemusí byť pre každého. Jedno je však jasné. Kórejci sa toho neboja. Milovaný alebo nenávidený Tucson je toho príkladom, rovnako ako aj Ioniq 5. Osobne si myslíme, že je dobré, ak sa automobilky neboja zaexperimentovať a dokážu sa tak aspoň odlíšiť od konkurencie, ktorá je zväčša fádna a vsádza na istotu. Kórejci idú proti prúdu, čo je naozaj dobré. Ich autá pôsobia futuristicky a prémiovo. Že sa kórejci stávajú čoraz obľúbenejšími je fakt, svedčia o tom aj predaje vozidiel. Vizuálne Staria zaujme určite viac ako väčšina konkurentov.

Oplatí sa priplatiť?

Vnútri vozidla budeme môcť očakávať najmodernejšie technológie, ktoré Hyundai ponúka a taktiež aj kvalitné materiály. Nakoľko sa jedná o MPV, kde sa očakáva, že tieto vozidlá budú mať veľký nájazd, Hyundai si potrpel aj na kvalite sedadiel a teda dlhé cesty pre cestujúcich nebudú rozhodne žiaden problém. Bonusom Starie je taktiež aj použitie viacprvkovej zadnej nápravy. VW Multivan tak dostáva naozaj veľkú konkurenciu.

Prednosťami modelu Hyundai Staria sú aj jej rozmery. Na dĺžku má 5.253 mm, šírka je 1.997 mm a výška 1.990 mm. Rázvor kolies je na hodnote 3.273 mm, vďaka čomu dovnútra vozidla dáte až 11 sedadiel. Rozloženie interiéru bude pochopiteľne závisieť od voľby 7 alebo 9-miestnej verzie. Cenovka základnej Starie u našich bratov Čechov začína na 899.990 CZK, čo je cca 36.700 €. Základná cenovka na tak veľké auto nie je vôbec zlá. Pokiaľ by ste sa však rozhodli ísť do tej najvyššej kategórie, pripravte si 1.499.990 CZK, teda necelých 61.200 €.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 4.6 / 5. Počet hodnotení 84

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokMG odhaľuje novinku. MG 7 láka svojim ostrým, športovým vzhľadom
Nasledujúci článokČesi majú nové automobilové múzeum. Na svoje si prídu fanúšikovia Chrobákov